Gdzie w weekend? Do Parku Miejskiego na przedstawienie! Góry Kultury zapraszają

Przed nami kolejne spektakle z cyklu Teatralne Parkowanie. W najbliższy weekend coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi odbiorcy. Sprawdźcie repertuar i szykujcie się na wieczór z kulturą.

Teatr Fuzja
Teatralne parkowanie tarnowskie góry 2023

Teatr Fuzja w Tarnowskich Górach

Kto jeszcze nie słyszał i nie gościł przy parkowej scenie, ten powinien szybko to nadrobić. Góry Kultury jak co roku organizują cykl letnich spotkań z teatrami z różnych miejsc kraju, a także z grupami zagranicznymi. Przestrzenią, w której odbywają się spektakle, jest Park Miejski w Tarnowskich Górach. Co ważne, przedstawienia można oglądać bezpłatnie, więc są one dostępne dla każdego. W programie znajdziemy propozycje dla dorosłych widzów oraz pokazy dla młodszych gości.

Już w najbliższy weekend czekają na nas dwa wydarzenia. Do Tarnowskich Gór przyjedzie Teatr Fuzja. W sobotę, 29 lipca, o godzinie 21:00 zaprezentuje spektakl "Nieproszeni".

Migracje od zawsze zmieniały świat. Te zmiany niosły i niosą za sobą historie: osobiste i zbiorowe, kształtowały tożsamości krajów, narodów, światów. "Nieproszeni" są uniwersalną opowieściach o ludziach i na ludziach się skupiających. Historie stare i minione, które ukształtowały nasz obecny świat oraz te, które dzieją się tu i teraz, na naszych oczach, w naszych domach i na naszych granicach.

Natomiast w niedzielę, 30 lipca, o godzinie 12:00 zaplanowano przedstawienie dla dzieci pod tytułem "Ciocia Jadzia".

Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postaci jak Pelagia Rzepa, wujek Zenek czy osiedlowy urwis Łukasz Metka.

Plan występów

  • 2.07, godz. 15:00 - Teatr Niespasowani "Stworzonka z domowego zakątka" (dla dzieci)
  • 9.07, godz. 21:00 - Teatr Off Road "Pod Kolor"
  • 29.07, godz. 21:00 - Teatr Fuzja "Nieproszeni"
  • 30.07, godz. 12:00 - Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia"
  • 6.08, godz. 15:00 - Kapela Odloty "Dawne zabawki ludowe" (dla dzieci)
  • 12.08, godz. 15:00 - Bence Sarkadi "The Budapest Marionettes" (dla dzieci)
  • 19.08, godz. 21:00 - Lwowski Teatr Woskresinnia "Ukraina. Testament Szewczenko"
Teatralne Parkowanie w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Teatralne Parkowanie 2023 już rozpoczęte. Za nami pierwszy spektakl, ale w planie jeszcze trochę spotkań

Autor: Urszula Gołkowska

03/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon