Teatralne Parkowanie 2023 już rozpoczęte. Za nami pierwszy spektakl, ale w planie jeszcze trochę spotkań

W ten weekend Park Miejski w Tarnowskich Górach zamienił się scenę. Coroczną serię przedstawień zainaugurował spektakl dla dzieci. Jednak przed nami jeszcze niemało propozycji dla starszych widzów.

Teatralne Parkowanie 2023

W Tarnowskich Górach każdego lata Stowarzyszenie Góry Kultury organizują akcję, w ramach której można zobaczyć bezpłatnie plenerowe spektakle. Wydarzenia odbywają się w wyjątkowej scenerii Parku Miejskiego. Także tym roku czeka nas kilka spotkań z kulturą. Pierwsze miało miejsce w ostatni weekend. Nowy sezon rozpoczął się od dedykowanego najmłodszym przedstawienia "Stworzonka z domowego zakątka" w wykonaniu grupy Niespasowani. Frekwencja dopisała, a to dopiero początek.

Kolejna okazja, by obejrzeć przedstawienie, już w najbliższą niedzielę, 9 lipca. Spektakl rozpocznie się o godzinie 21:00 przy muszli koncertowej w Parku Miejskim. Tym razem na wydarzenie zaproszeni są starsi goście. Na scenie wystawiona zostanie sztuka "Pod kolor".

- Tysiące poglądów, tysiące podejść. Dziewięć osób, sześć kolorów. Co ich łączy? Jeden temat. Zapraszamy do emocjonalnej podróży poprzez meandry najtrudniejszej zagadki, nierozwiązanej od początków istnienia świata – miłości - zapowiadają organizatorzy.

Kogo zobaczymy w niedzielę? Przed publicznością zaprezentuje się Teatr Off Road.

- To grupa młodych, ambitnych i utalentowanych ludzi, wywodzących się z Grupy Teatralnej Nieoetykietkowani działającej przy OPP3 w Zabrzu, pod okiem Pani Małgorzaty Baryły. Teatr tworzą osoby, które na co dzień zajmują się całkowicie różnymi rzeczami, jednak przyświeca im ten sam cel - rozpowszechnianie kultury wśród społeczeństwa oraz nieustanne doskonalenie własnych umiejętności - podają koordynatorzy wydarzenia.

Plan Teatralnego Parkowania

Od lipca do sierpnia czeka nas siedem spotkań z teatrem w Parku Miejskim. Oto program tegorocznych spektakli:

  • 2.07, godz. 15:00 - Teatr Niespasowani "Stworzonka z domowego zakątka" (dla dzieci)
  • 9.07, godz. 21:00 - Teatr Off Road "Pod Kolor"
  • 29.07, godz. 21:00 - Teatr Fuzja "Nieproszeni"
  • 30.07, godz. 12:00 - Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia"
  • 6.08, godz. 15:00 - Kapela Odloty "Dawne zabawki ludowe" (dla dzieci)
  • 12.08, godz. 15:00 - Bence Sarkadi "The Budapest Marionettes" (dla dzieci)
  • 19.08, godz. 21:00 - Lwowski Teatr Woskresinnia "Ukraina. Testament Szewczenko"
III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Może Cię zainteresować:

Szykujcie się na artystyczną ucztę. Przed nami IV Tarnogórska Noc Muzyczna 2023

Autor: Urszula Gołkowska

15/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon