Gloria z tarnogórskiego Przytuliska walczy o życie. Zwierzę zostało otrute

Jeden ze zwierzaków Centrum Rekreacyjno-Szkoleniowo-Terapeutycznego w Strzybnicy zmaga się z poważnym problemem zdrowotnym. Psa i jego opiekunów można wesprzeć odwiedzając znane miejsce. Ruszyła także zbiórka internetowa na rzecz leczenia.

zrzutka.pl
Tarnowskie Góry przytulisko zbiórka

Gloria ze Strzybnicy walczy o życie

Wiele osób zna Przytulisko przy ulicy Zagórskiej. To miejsce, gdzie można spotkać się i pobawić ze zwierzętami, zorganizować warsztaty czy po porostu odpocząć. Ten sielankowy nastrój zakłóciły jednak niedawne wydarzenia. Jak podają właściciele Przytuliska, ktoś próbował otruć ich psa Glorię.

- Ma uszkodzenia wielonarządowe, tragiczne wyniki, ale dzielnie walczy... Kroplówka goni kroplówkę... Jednak najlepiej się czuje w domu, więc jest z nami. Leczenie pochłania nie tylko ogrom naszego czasu... - informują opiekunowie.

Tarnogórzanie nie kryli swoich emocji. Oprócz oczywistego gromienia nieznanego sprawcy, pojawiło się także wiele słów wsparcia wobec właścicieli centrum. Padł również pomysł, by założyć zbiórkę na rzecz chorego zwierzęcia.

Zrzutka dla Glorii

Tak też się stało. Na portalu zrzutka.pl ruszyła akcja charytatywna. Celem jest 10 000 zł. Do tej pory, dzięki wpłatom 46 darczyńców, udało się zebrać 1 733 zł.

- Wiemy, że właściciele nie chcą prosić o pomoc w formie zrzutki pieniędzy, dlatego postanowiłem zrobić to ja - stwierdza organizator przedsięwzięcia, Przemysław Chrzanowski.
- Właściciele będą potrzebować specjalistycznych karm, częstych wizyt u weterynarza oraz badań kontrolnych i zapewne leków. Zdaję sobie sprawę, jakie to koszty (niemałe) i dlatego w ramach naszych "podziękowań" wpadłem na pomysł o zadbanie teraz o nich samych i zebranie pieniędzy, bo oczywiście nie każdy może przyjeżdżać teraz do Przytuliska - dodaje.

Przytulisko zaprasza

Inną formą wsparcia Glorii i jej opiekunów jest wizyta w tarnogórskim centrum. Znajdziemy je przy ulicy Zagórskiej 138. Maluchy mogą tam zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić kury, kaczki, króliki, świnki miniaturowe oraz alpaki, psy i koty. Podczas kiedy dzieci będą się tam bawić lub poznawać przyrodę, rodzice odpoczną na hamakach czy leżakach. Na terenie Centrum znajduje się również miejsce na ognisko czy piknik.

Dostępne są następujące bilety:

  • dorośli i młodzież - 15 zł
  • dzieci poniżej 12 lat - 10 zł
  • rodziny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 12 roku życia) - 40 zł

Aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia i zapisów na dany tydzień dostępne są na facebookowej stronie centrum.

Przytulisko w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Przytul alpakę i nakarm królika. Przytulisko w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

31/08/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon