Gmina przekazała SIM Śląsk kolejne środki finansowe na stworzenie nowych mieszkań

Ponad 4 mln zł. Tyle wynosi kolejna transza środków przekazanych na konto spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk przez Tarnowskie Góry. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, udziały gminy w tworzeniu lokalnego projektu mieszkaniowego sięgają już 10 mln zł.

Prezes SIM Śląsk Alina Wadoń i burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk to spółka Skarbu Państwa reprezentowana przez Krajowy Zasób Nieruchomości. Udziałowcami są Chorzów, Świętochłowice, Zabrze oraz Tarnowskie Góry.

Dotychczas, do zasobów spółki wprowadzono dwa grunty w atrakcyjnych lokalizacjach. To działki znajdujące się w Chorzowie przy ul. Maciejkowickiej oraz w Tarnowskich Górach przy ul. Andersa.

- My od dłuższego czasu staramy się poprawiać warunki mieszkaniowe tarnogórzan. W odróżnieniu od wielu innych miast na śląsku, my nie borykamy się z problemem depopulacji, a więc u nas mieszkań brakowało, brakuje i jeszcze jakiś czas będzie brakowało. Z własnych środków wybudowaliśmy ponad 70 mieszkań komunalnych w ostatnich latach - powiedział

Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Zgodnie z założeniem, w Tarnowskich Górach, w sąsiedztwie nowych budynków komunalnych przy ul. Andersa ma powstać ponad 120 mieszkań dedykowanych głównie młodym rodzinom. W odróżnieniu od lokali należących do MTBS, SIM ma dawać większe możliwości i poczucie bezpieczeństwa.

- Będzie można przyjąć założenie że w ramach spłacanego przez najemcę kredytu będzie można dojść do tytułu własności takiego mieszkania. I to ma być podstawą. Młode małżeństwo decydując się na zaciągnięcie kredytu i spłacanie kredytu zaciągniętego przez spółkę w czynszu, przez kolejnych np. 20 lat, wie, że inwestuje w swoje własne mieszkanie - dodaje Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Uroczyste przekazanie środków finansowych miało miejsce w chorzowskiej siedzibie spółki. Zgodnie z planem, budowa nowych nieruchomości ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon