Gmina Świerklaniec szykuje się na wakacje. Odświeża place zabaw dla najmłodszych

Samorząd realizuje prace mające na celu przystosowanie starej infrastruktury do potrzeb małych użytkowników. Naprawiane są elementy placów zabaw oraz altan. Dzięki temu dzieci i ich opiekunowie będą mogli korzystać z bezpieczniejszych przestrzeni.

Świerklaniec przygotowuje się na lato

Ciepłe dni zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu. Niestety infrastruktura dziecięca nie zawsze okazuje się do dzieci przystosowana. By temu zapobiec gmina Świerklaniec przystąpiła do akcji odnawiania placów zabaw. Za podjęte działania odpowiada Dział Gospodarczy. Dzięki pracom przestrzenie dla najmłodszych nie tylko staną się bezpieczniejsze. Będą także mogły pomieścić większą liczbę małych gości.

- Na placach montowane są specjalne maty, które zapewnią ich użytkownikom bezpieczeństwo. Łącznie zostanie położonych 60 takich mat. Odświeżane są także zabawki i drewniane altany oraz na bieżąco wymieniane wyeksploatowane części placów zabaw - wyliczają urzędnicy gminni.

Nowa atrakcja w świerklanieckim parku

Kończą się również prace związane z rozbudową miejsca dla najmłodszych w dawnym kompleksie Donnersmarcków. Przy kajakowni maluchy skorzystają z nowych elementów zabawowych. Jak zapowiadali w grudniu urzędnicy gminni, infrastruktura miała być inspirowana stylem pałacowo-zamkowym. Przy niej powinny pojawić się też panele edukacyjne. Dzięki nim dzieci będą mogły w przystępny sposób poznać historię tego miejsca. Koszt inwestycji pod koniec 2023 roku został oszacowany na kwotę ponad 655 000 zł. Samorządowi udało się pozyskać na ten cel dotację w wysokości ponad 417 000 zł. Projekt otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Warto też wiedzieć, że na terenie Parku w Świerklańcu udostępniona została gra terenowa dla całych rodzin. Żeby wziąć w niej udział potrzebny jest tylko telefon z dostępem do Internetu. Pierwszy kod QR znajdziemy na tablicy przy parkingu. Łącznie na grę składa się 12 punktów rozmieszczonych na terenie parku. Zabawa jest dziełem Stowarzyszenia Wrazidlok. Powstała przy współpracy z Urzędem Gminy Świerklaniec i Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach.


Tarnowskie gory sniadanie na polanie

Może Cię zainteresować:

Powraca Śniadanie na Polanie w Tarnowskich Górach. Pierwsze spotkanie już w tym tygodniu

Autor: Urszula Gołkowska

27/05/2024

Pasieka edukacyjna w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Czerwiec w pasiece? Kalety zapraszają na wizytę w przyrodniczej atrakcji

Autor: Urszula Gołkowska

24/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon