Czerwiec w pasiece? Kalety zapraszają na wizytę w przyrodniczej atrakcji

W Leśnym Zakątku Śląska kolejne miejsce przygotowuje się do sezonu letniego. Od czerwca swoje drzwi otworzy pasieka edukacyjna. Goście zobaczą tam pracę pszczół, skosztują miodu, a przy okazji mogą zajrzeć także do Ichtioparku.

Pasieka w Kaletach zaprasza

To propozycja dla małych i starszych miłośników przyrody. Na terenie Ichtioparku w pobliżu ulicy Fabrycznej na turystów czeka pasieka edukacyjna. W obiekcie można na żywo zobaczyć pszczeli rój. Owady podejrzymy z bliska dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. O sekretach tych pożytecznych zwierząt opowiada opiekun miejsca. Miłą niespodzianką będzie z pewnością degustacja różnych odmian miodu.

- Pasieka edukacyjna w Ichtioparku przygotowuje się do otwarcia nowego sezonu turystycznego. Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Obiekt zostanie otwarty już w czerwcu. Zwiedzimy go w soboty i niedziele w godzinach: 14:00-19:00. W Leśnym Zakątku Śląska znajdziemy więcej przyrodniczych - i nie tylko - atrakcji. W Kaletach na gości czeka zbudowany z myślą o wędkarzach Ichtiopark, zalew Zielona, spokojne trasy rowerowe i stanice, gdzie można wypocząć czy miejscowe zabytki. Więcej na temat punktów na turystycznej mapie w poniższym artykule.

Kalety na weekend

Może Cię zainteresować:

Kalety polecają się na weekend. Jakie nowe atrakcje czekają na mieszkańców i gości?

Autor: Urszula Gołkowska

23/04/2022

Rowerowe atrakcje w Kaletach 6

Może Cię zainteresować:

Czas na rowerową przygodę w Leśnym Zakątku Śląska. Kalety zapraszają miłośników dwóch kółek

Autor: Urszula Gołkowska

14/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon