Gmina Świerklaniec zalana wodą. Z żywiołem walczyli strażacy z całego powiatu tarnogórskiego [GALERIA]

Wczorajsze zawirowania pogodowe sprawiły, że wiele ulic zostało zalanych deszczem. Doświadczyli tego szczególnie mieszkańcy Orzecha, Świerklańca czy Kalet. Na pomoc ruszyli strażacy.

Ulewa w powiecie tarnogórskim

Niestety ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdziły się. Wczoraj, 9 czerwca, na Śląsku wiele miejscowości miało poważne problemy. Ulice pod wodą, zalane piwnice, utrudnienia drogowe - to tylko niektóre z nich.

W powiecie tarnogórskim ulewa najbardziej dotknęła Świerklaniec, Orzech, Zawadę czy Kalety. Na pomoc mieszkańcom ruszyli strażacy. W działaniach brało udział wiele zastępów, między innymi z gminy Tworóg, gminy Świerklaniec, Kalet czy gminy Zbrosławice.

- W wyniku intensywnych opadów deszczu w powiecie tarnogórskim, zwłaszcza w Gminie Świerklaniec, która najbardziej była dotknięta zalaniami, odbywało się kilkadziesiąt interwencji, w których udział brały liczne siły i środki z powiatu tarnogórskiego - odpowiadają druhowie ochotnicy z Kotów.

W tym tygodniu strażacy walczyli ze skutkami ulewy, a jeszcze nie tak dawno gasili wielki pożar w Miasteczku Śląskim. Więcej na temat ich zmagań z ogniem przeczytać można w poniższym artykule.

Pożar w Miasteczku Śląskim - Żyglinku

Może Cię zainteresować:

Pożar w Miasteczku Śląskim: ogromne straty i ogromne poświęcenie. Do walki z ogniem ruszyło 540 strażaków

Autor: Urszula Gołkowska

30/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon