Gmina Zbrosławice ma pierwszego Gibkiego Karlusa. Pokonał na rowerze 2 572 km

Pamiętacie tę akcję, w ramach której mieszkańcy mogli powalczyć o tytuły i koszulki? Właśnie jednemu z nich się to udało. Mieszkaniec Ziemięcic przebył ponad 2 500 kilometrów w ciągu niecałych trzech miesięcy! Jak sam stwierdza, warunki wcale nie są takie ważne, gdy liczy się chęć i motywacja.

Gibki Karlus z gminy Zbrosławice

Tak nazywa się akcja, którą samorząd zapowiedział na początku 2024 roku. Ma ona na celu zachęcenie mieszkańców do częstszej aktywności na świeżym powietrzu. W ramach zabawy można powalczyć o tytuł Gibkiego Karlusa czy Frelki. 50 pierwszych osób ma szansę zgarnąć limitowaną koszulkę. Do 10 grudnia trzeba jednak przebyć trasy, których łączna długość wyniesie:

  • jazda na rowerze - 2 500 km
  • bieganie - 1 250 km
  • nordic walking - 1 000 km

Brzmi jak prawdziwe wyzwanie. Komuś jednak udało się spełnić ten wymóg i to w niecałe trzy miesiące. Tym śmiałkiem jest pan Sebastian Ulatowski z Ziemięcic. Wyjątkowy mieszkaniec gminy pokonał na rowerze 2 572 kilometry.

- Dla mnie rower to zarówno środek transportu, jak i dobra rekreacja. Codziennie dojeżdżam rowerem do pracy. Jeśli warunki są dobre, to w drodze powrotnej wybieram ciekawszą trasę. Wówczas wychodzi 40 km dziennie. Ponadto w niedzielę wybieram się sam lub ze znajomymi w dłuższą trasę. Do -10 stopni spokojnie można przecież jeździć - stwierdza pan Sebastian.

Jak widać - wyzwaniu rzuconemu przez gminę Zbrosławice można podołać. Więcej szczegółów dotyczących akcji w poniższym artykule.

Zbroslawice bieg koszulka

Może Cię zainteresować:

Challenge Gibkie Frelki i Karlusy tylko dla wytrwałych. Zbrosławice rzucają wyzwanie

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2024

Niniwa Team 2023

Może Cię zainteresować:

Rowerami ze Śląska do Lizbony na ŚDM. Z Niniwa Team jechał także tarnogórzanin

Autor: Urszula Gołkowska

31/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon