Golęszyckie Zmagania 2023. Prawie 20 grup rekonstrukcyjnych w Miasteczku Śląskim

W powiecie tarnogórskim kolejny raz odbył się zlot miłośników wczesnego średniowiecza. Turyści mogli zobaczyć słowiańskie obozowisko oraz jego mieszkańców.

Golęszyckie Zmagania 2023

Podczas weekendu, 24-25 czerwca, na terenie obok Zandki można było przyjrzeć się wydarzeniu organizowanemu przez Golęszycką Drużynę Dąb. Podobnie jak w 2021 roku do Miasteczka Śląskiego przyjechali rekonstruktorzy z różnych części kraju, by się spotkać, wziąć udział w konkurencjach oraz wspólnie biesiadować. Tym razem na zaproszenie odpowiedziało prawie dwadzieścia grup.

Na uczestników czekały ciekawe wyzwania. Wśród nich: tor łuczniczy, potyczki wojów, plecenie wianków, rzut stoposzyszka, drakkary, konkurs kulinarny, rzut zapałką. Sobotni wieczór zakończyła uczta rekonstruktorów. Kolejnego dnia mieszkańcy Miasteczka Śląskiego oraz goście mogli także zobaczyć obozowisko, porozmawiać z pasjonatami historii czy obejrzeć kramy.

- Dziękujemy wszystkim przybyłym za to, że byli z nami w tym pięknym i magicznym miejscu - stwierdzają organizatorzy. - I bardzo doceniamy, że wielu z was, mimo trudności losu, chciało być u nas choć na chwilę - dodają.
I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Wojowie w Miasteczku Śląskim. I Golęszyckie Zmagania [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

03/07/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon