Wojowie w Miasteczku Śląskim. I Golęszyckie Zmagania [GALERIA]

W sąsiedniej gminie od piątku trwa wydarzenie, na które do naszego powiatu przyjechały wczesnośredniowieczne grupy rekonstrukcyjne. Jak wygląda obozowisko Golęszyczan? Zobaczycie w naszej galerii zdjęć!

I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Impreza zapowiadana była już od maja. W wydarzeniu udział wziąć mogli nie tylko rekonstruktorzy, ale także wszyscy zainteresowani goście. Dziś, 3 lipca, na polanie przy Stawie Zandka odbyły się liczne pokazy, turnieje, nauka strzelania z łuku i inne ciekawe atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Obozowisko można zwiedzać do jutra od 11:00 do14:00.

Walka wojów I

Dla miłośników historii mamy dobrą wiadomość. Osada słowiańska może pozostać w Miasteczku Śląskim na stałe. 23 kwietnia burmistrz Michał Skrzydło podpisał umowę użyczenia gruntów pod budowę Grodziska. Działania te będą realizowane przez Golęszycką Drużynę Dąb w ramach projektu Wskrześmy Lubomię. Jeżeli uda im się zrealizować plany, w powiecie tarnogórskim może pojawić się naprawdę wyjątkowy punkt turystyczny! Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Walka wojów II

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon