Góry Kultury zapowiadają nowy zeszyt dla dzieci. Pojawią się w nim historyczne postacie

Organizacja z naszego miasta zapowiada kolejną edycję projektu, w ramach którego powstanie mała książka dla najmłodszych. Co już o niej wiemy?

Góry Kultury
Gory kultury zeszyt dla dzieci

"Tropy z Te Gie"

Góry Kultury zaprezentowały zapowiedź nowego zeszytu. Poprzednie opowiadały o dawnych gwarkach, kolei wąskotorowej czy Małym Wersalu w Świerklańcu. Tym razem w publikacji pojawią się znane osoby, które gościły w Tarnowskich Górach. Mogliśmy zobaczyć je także podczas wczorajszego pochodu. W zeszycie znajdziemy między innymi: Józefa Wybickiego, Johanna von Goethego, Kazimierę Sobieską, Ignacego Krasickiego, Eleonorę Gonzagę czy Roberta Kocha.

Na premierę tomu musimy jednak trochę poczekać. Ma się on ukazać jesienią tego roku. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Śląskie Lokalnie ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

Członków stowarzyszenia Góry Kultury można spotkać w centrum przy organizacji przeróżnych ciekawych eventów. Jednym z ich najpopularniejszych wydarzeń jest Teatralne Parkowanie. Dzięki niemu wszyscy zainteresowani w sezonie letnim mogą bezpłatnie wybrać się na spektakle wystawiane przez przyjezdnych artystów. Stowarzyszenie ma także w swoim portfolio niejedną tematyczną grę miejską. Tradycją stała się również Potańcówka z okazji Święta Niepodległości, jaka odbywa się co roku 11 listopada.

Zeszyt "Kolej-na przygoda"

Może Cię zainteresować:

"Kolej-na przygoda" dla najmłodszych w Tarnowskich Górach. Tym razem poznają tajemnice wąskotorówki

Autor: Urszula Gołkowska

19/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon