"Kolej-na przygoda" dla najmłodszych w Tarnowskich Górach. Tym razem poznają tajemnice wąskotorówki

Góry Kultury powoli kończą wakacje z kolejną niespodzianką dla dzieci. Stowarzyszenie przedstawia zeszyt pełen ciekawostek, zadań i kolorowanek. Gdzie można go bezpłatnie odebrać?

"Kolej-na przygoda" w Tarnowskich Górach

Jedną z największych atrakcji naszego miasta i okolicy jest kolej wąskotorowa. Co roku tłumy turystów wybierają się na przejażdżkę z dworca w Bytomiu aż do Miasteczka Śląskiego. To właśnie wąskotorówka, jej historia oraz postacie z nią związane stały się tematem nowego zeszytu edukacyjnego wydanego przez Stowarzyszenie Góry Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Za tekst odpowiada Sylwia Jata, natomiast ilustracje stworzył Krzysztof Stręcioch.

W zeszycie "Kolej-na przygoda" maluchy znajdą zagadki, zadania, kolorowanki czy opowiadanie opatrzone uroczymi grafikami. Książeczka przybliża losy wąskotorówki, a przewodnikiem w tej podróży stał się górnośląski przedsiębiorca Rudolf Pringsheim. Publikacja wydawana jest bezpłatnie. Znajdziemy ją w następujących miejscach:

  • Tarnowskie Góry Urząd Miasta (punkt informacji na Rynku)
  • Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach
  • Izba pamięci na stacji Bytom Karb Wąskotorowy

Nowy projekt nie był pierwszym tego typu przedsięwzięciem, jakiego podjęły się Góry Kultury. W poprzednich latach najmłodsi mogli skorzystać z wydanych przez nie zeszytów "Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?" oraz "Bal w Pałacu". Ciekawe, co interesującego przygotują członkowie stowarzyszenia w przyszłości...

Tarnowskie Góry wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówka rozpoczyna sezon wakacyjny. Sprawdź rozkład jazdy, bilety i trasę

Autor: Urszula Gołkowska

24/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon