Grecka przygoda tarnogórskich seniorów trwa. Łapcie kolejne zdjęcia z podróży

Słuchacze tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przebywają na szkoleniu na Półwyspie Peloponeskim. Oprócz zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń, korzystają także z okazji, by pozwiedzać słoneczny kraj.

UTW podbija Grecję

Studenci z naszego miasta realizują projekt "ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW". W ramach programu Erasmus+ udali się do greckiej miejscowości Tolo. Tam pod okiem szkoleniowców uczą się korzystania z internetowych narzędzi komunikacji. Tarnogórski uniwersytet reprezentuje grupa składająca się z szesnastu osób. To kadra zarządzająca, edukacyjna i szkoleniowa. Jak naszym seniorom podoba się na południu Europy?

- Minęły już trzy dni naszego pobytu. Uczymy się pilnie, wczoraj [17.05] zakładaliśmy swój blog. Pierwsze wpisy na niego zaskoczyły prowadzącego, bo były kreatywnie i dowcipnie napisane, a jednocześnie charakterystyczne dla naszych osobowości. A po południu wyprawa na wzniesienie królujące nad Tolo, pamiętające czasy starożytne. Widoki przecudne, ale przegoniła nas stamtąd zbliżająca się burza. Erasmusowa grupa pozdrawia tarnogórskich przyjaciół - relacjonują uczestnicy projektu.

Oprócz wspomnianych zajęć, studenci zostali już przeszkoleni między innymi z poczty elektronicznej. Tarnogórzanie pozostaną w Grecji jeszcze w tym tygodniu. Studentom z naszego miasta życzymy dobrego czasu nauki, nabywania nowych doświadczeń i wypoczynku.

Seniorzy z Tarnowskich Gór na Erasmusie

Może Cię zainteresować:

Moje wielkie greckie studiowanie. Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon