Groźny wypadek podczas Tarnogórskiego Pikniku Militarnego. Magistrat wydał oświadczenie

Podczas Tarnogórskiego Pikniku Militarnego doszło do groźnego wypadku. 2,5-letnia dziewczynka spadła z kilku metrów na asfalt z dmuchańca. Dziecko straciło przytomność. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Urząd Miejski w Tarnowskich Górach wydał oświadczenie w sprawie.

Łukasz Daćków
LPR podczas pikniku militarnego

Dziewczynka spadła z dmuchańca podczas pikniku w Tarnowskich Górach

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 września. Przed godziną 15 na skutek porywu wiatru w powietrze uniósł źle zamocowany dmuchaniec. Na atrakcji przebywała wówczas 2,5-letnia dziewczynka. Po kilkunastu metrach dmuchaniec opadł na zaparkowany samochód, a dziecko spadło na asfalt.

Jak przekazał nam st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach dziewczynka na skutek upadku straciła przytomność. Pomocy udzielili jej ratownicy medyczni i po kilku chwilach odzyskała przytomność. Na miejscu lądował helikopter LPR, który przetransportował dziecko do szpitala w Katowicach-Ligocie,

Magistrat wydał oświadczenie w sprawie zdarzenia na pikniku militarnym

Po godzinie 17.00 oświadczenie w sprawie wypadku wydał tarnogórski magistrat. Jak przekazał urząd, do zdarzenia doszło podczas pikniku militarnego, a dziewczynka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń.

- Podmuch wiatru porwał jeden z dmuchańców, na którym bawiły się dzieci. Kilkuletnie dziecko zostało zabrane śmigłowcem do szpitala w Ligocie na badania. Wiemy już, że lekarze stwierdzili u niego rozcięty łuk brwiowy. Dziecko nie ma żadnych złamań. Zostało w szpitalu na obserwacji. Mamy nadzieję, że maluch jak najszybciej wróci zdrowy do domu - poinformował Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Magistrat dodał, że strefa dmuchańców, na której znajdowały urządzenia, została zamknięta. Policja ponadto sprawdziła uprawnienia właściciela dmuchańców (który odpowiadał za bezpieczeństwo bawiących się na urządzeniu), regulamin korzystania z urządzenia oraz dokumenty. Organizatorem zdarzenia był Garnizon Górnośląski, a gmina dotowała wydarzenie.

Wypadek piknik militarny

Może Cię zainteresować:

Chwile grozy podczas pikniku militarnego. Dziecko spadło z unoszącego się dmuchańca na asfalt

Autor: Martyna Urban

03/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon