Gwarki 2022 kulturalnie. Między koncertami nie zapomnijcie zajrzeć w te miejsca

Święto Tarnowskich Gór to nie tylko głośna muzyka, kramy na Krakowskiej czy strefa gastronomiczna. Miłośnicy sztuki też znajdą coś dla siebie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Obrazy, znaczki i kawa

Głównemu planowi imprezy towarzyszą liczne dodatkowe eventy. Wśród nich niemało wystaw. Z pewnością trzeba wybrać się do ewangelickiego Kościoła Zbawiciela. Zobaczymy tam magiczne, pełne głębokich barw prace Barbary Mróz.

W tym samym miejscu Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało na dziś koncerty, projekcję filmu oraz zwiedzanie świątyni. Cały plan wydarzenia znajdziemy TUTAJ.

Z kolei Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza do odwiedzenia outdoorowej wystawy pod tytułem "Cyfrowe Tętno". Jest to wystawienniczy projekt plenerowy w zakresie grafiki cyfrowej.

Znajdzie się także coś ciekawego dla znawców filatelistyki. W Galeria Przytyk (mieści się w siedzibie TCK) w godzinach 10:00-17:00 podziwiać można wystawę znaczków pocztowych.

Na koniec mała niespodzianka. Jest jeszcze kilka miejsc w centrum Tarnowskich Gór, gdzie na czas Gwarków ukryły się artystyczne prace. Podpowiemy, że zainteresowani znajdą je w kilku lokalach: Restauracja u Wronów, Slow. Kreatywna Kofeina, Kapka Wina. Co dokładnie tam znajdziecie, musicie przekonać się sami, ale zapewniamy, że warto się tam wybrać.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon