Gyburstag kołoca w Świerklańcu. Miłośnicy śląskich wypieków - szykujcie się!

Przed nami wydarzenie, którego wyczekuje wielu lokalnych smakoszy i cukierników. W Świerklańcu po raz kolejny odbędzie się święto z kołoczem w roli głównej. Na najlepszych mistrzów czekają nagrody.

Stowarzyszenie Wrazidlok
Gyburstag kołoca świerklaniec konkurs

Gyburstag kołoca w Świerklańcu 2023

Co roku w powiecie tarnogórskim ma miejsce konkurs na śląski wypiek. Do zawodów stają kulinarni zawodnicy, których zadaniem jest przygotować najlepszy kołocz. Pod koniec wakacji będą mogli zaprezentować swój talent przed szerokim gronem.

- Kożdyn jedyn, co mo we zocy ślonski kołoc, może pokozać, co to poradzi nojlepi upjyc. Zaproszomy Wos do Śwjyrkola, przyjedźcie z nojlepszym kołocym - mogecie wygrać "Złoto blacha kołoca". Dlo nojlepszych momy tys geld: nojlepszy pjekosz dostanie 500 zł, tyn co stanie na drugym placu 300 zł, zaś tyn na trzeciym dostanie do bajtlika 200 zł. Cekomy na Wos - zapraszają organizatorzy.

Konkurs odbędzie się podczas tegorocznych dożynek w Świerklańcu. Zainteresowani mogą już zapisać sobie datę - 3 września (niedziela). Ogłoszenie wyników zaplanowano na godzinę 16:00. Z wydarzenia skorzystają także goście niebiorący udziału w kulinarnych zawodach. Będzie to dla nich okazja do spróbowania kołocza z posypką, serem, makiem, zisty, kranckuchów i innych wypieków. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Gmina Świerklaniec i Stowarzyszenie Wrazidlok. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej stowarzyszenia.

Mapping na Pałacu Kawalera

Może Cię zainteresować:

Świerklaniec zaprasza zakochanych i nie tylko. Warto wybrać się tam po zachodzie słońca...

Autor: Urszula Gołkowska

25/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon