Świerklaniec zaprasza zakochanych i nie tylko. Warto wybrać się tam po zachodzie słońca...

Maj to świetny czas na większe i mniejsze wyprawy. Na jedną z nich warto wybrać się do pobliskiego Świerklańca. Codziennie czeka tam na nas wyjątkowe widowisko.

Mapping na Pałacu Kawalera

Mapping w Świerklańcu

Dawny pałacowy park to nie tylko miejsce rodzinnych czy romantycznych spacerów. Odkąd miejscem tym zaopiekowali się członkowie Stowarzyszenia Wrazidlok, odbywają się liczne wydarzenia, koncerty, spotkania i prelekcje. Od 2022 roku na fasadzie zabytkowego Pałacu Kawalera możemy oglądać specjalnie przygotowany mapping. Jest to widowisko z wykorzystaniem światła i dźwięku. Na frontowej ścianie historycznego obiektu wyświetlana jest opowieść o dawnych właścicielach tego miejsca - Blance de Paiva oraz Guido Donnersmarcku. Natomiast historię o nich usłyszymy dzięki nagraniom z udziałem uznanych aktorów.

- Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, autorem tekstu, producentem jest dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok. W pokazie mappingowym narratorem jest Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcielił się Robert Talarczyk. Wielcy aktorzy kunsztem swoich głosów stworzyli opowieść o niezwykłych zakochanych XIX wieku - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie odbywa się codziennie 30 minut po zachodzie słońca. Udział jest bezpłatny. Zainteresowani zobaczeniem Pałacu Kawalera od środka również mogą się szykować na małą wyprawę. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się w każdą sobotę o 15:00 i w niedzielę o 12:00.

Koncert w zabytkowym parku

Oprócz oprowadzania po dawnym kompleksie pałacowym Donnersmarcków, w Świerklańcu odbywają się także okolicznościowe wydarzenia. Jednym z nich będzie koncert instrumentalistów ze Śląskiej Szkoły Suzuki - "Skrzydła Wyobraźni". Przed publicznością zaprezentują się młodzi muzycy z Tarnowskich Gór, Zabrza, Czeladzi, Piekar Śląskich i Katowic.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 3 czerwca. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 w amfiteatrze świerklanieckiego parku. Organizatorzy proszą uczestników o cegiełkę w wysokości 10 zł na rzecz Stowarzyszenia Wrazidlok.

Mapping na Pałacu Kawalera

Może Cię zainteresować:

Park w Świerklańcu odwiedź... 30 minut po zachodzie słońca. Takiego Pałacu Kawalera nie widziałeś!

Autor: Urszula Gołkowska

25/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon