Halowe Mistrzostwa Polski u18 i u20. Medal dla reprezentantki Tarnowskich Gór

Zawodniczki Champion Lasowice - AZS AWF Katowice bardzo dobrze zaprezentowały się podczas weekendowych sportowych zmagań. Jednej z nich udało się stanąć na podium.

Champion Lasowice - AZS AWF Katowice
Champion Lasowice - AZS AWF Katowice

Satysfakcja dla tarnogórskich lekkoatletek

W dniach 11-13 lutego w Rzeszowie odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski u18 i u20. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantek Tarnowskich Gór. Swoje sportowe umiejętności prezentowały Julia Duda, Karolina Bąbel oraz Dagmara Stępień.

- Najpierw w piątek Dagmara Stępień zajęła 9 miejsce w 3 skoku w kategorii U18, co jest jej najlepszym miejscem w swojej karierze na hali. Rok temu była 11. W sobotę jak zwykle Karolina Bąbel postarała się, że rano nie potrzebna była mi kawa. W swoim biegu na 60 m w kategorii U18, była 3 i do finału A dostała się z 8 czasem. W finale jak zawsze Karolina pokazała klasę! Dobry start, walka na dystansie i fantastyczny rzut na taśmę! Efekt 5 miejsce w Polsce! I rekord życiowy 7,89s pe. To również najlepsze osiągnięcie Karoliny w swej sportowej karierze, rok temu była 7 - opowiada trener zawodniczek.

Julia Duda wicemistrzynią

- No i nadeszła niedziela i start Julii Dudy w 3 skoku w kategorii U20. Jak pisałem wcześniej, Julia jeszcze dwa tygodnie temu nie potrafiła chodzić. Dzięki pomocy fizjoterapeutów (podziękowania dla ekipy pana Marka Żurka) Julia mogła pokazać, na co ją stać. Zaczęło się od spokojnego skoku na odległość 12,11 m, co dało jej awans do ścisłego finału - wspomina trener Marek Christ.
- Najpierw rywalka zepchnęła Julię na 3 miejsce, skacząc 12,18 m. Na ostatni skok przesunęliśmy rozbieg o pół stopy do przodu i powiedziałem Julii: spróbuj. Julka poszła na maksa, idealnie trafiła w belkę i skoczyła 12,30 m! To nowy rekord życiowy i w tamtej chwili dawał jej zwycięstwo. Ale na rozbiegu stanęła do ostatniego skoku rywalka i skoczyła 12,38 m. Julia zdobyła srebrny medal i została vicemistrzynią Polski! Dla mnie ten medal wywalczony po walce do końca ma większą wartość niż jej pierwszy medal we Włocławku - przyznaje.

Zawodniczkom gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon