I LO im. Sempołowskiej pochwaliło się odnowioną pracownią. Co nowego w "Ekosempie"?

Młodzież z Tarnowskich Gór może już korzystać z Zielonej Pracowni Biologicznej, jaka powstała w jednej ze szkół. Dzięki wsparciu WFOŚiGW uczniowie liceum cieszą się odnowioną salą, ale także zakupionymi przyrządami.

"Ekosempa" już otwarta

I LO im. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach wzięło udział w Konkursie Zielona Pracownia'23. Z powodzeniem! Szkoła otrzymała dofinansowanie na przystosowanie jednej z sal do wyższych standardów prowadzenia zajęć z nauk przyrodniczych. Łączny koszt prac wyniósł 48 000 zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu przyznał 36 000 zł. Do tego nagroda za etap Zielona Pracownia Projekt 2023 wyniosła 9 600 zł. Rada Rodziców dołożyła się do przedsięwzięcia wnosząc 2 400 zł. Wczoraj, 14 lutego, szkolna społeczność oficjalnie zaprezentowała zmodernizowane wnętrze pracowni.

- Otwarcie nowej sali zostało połączone z doświadczeniami oraz pokazem nowego sprzętu zakupionego w ramach projektu Zielona Pracownia 2023. Możliwości edukacyjne nowej pracowni przedstawiała klasa 3B biologiczno-chemiczna pod czujnym okiem nauczyciela biologii Pana Profesora Marcina Howańca i Pani Dyrektor Barbary Gierak-Pawlak - wspominają przedstawiciele I LO.

W ramach tworzenia Zielonej Pracowni wykonano prace remontowe i aranżację pomieszczenia, które wzbogaciło się o pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie. Znalazły się tam nowe odczynniki, zestawy preparatów mikroskopowych, oczyszczacz powietrza, systemy hydroponiczne, mikroskopy cyfrowe z wyświetlaczem, modele, monitor interaktywny.

Zielona Pracownia w Staszicu 3

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Staszic z nową pracownią. Będą się tam uczyć biolodzy i chemicy

Autor: Urszula Gołkowska

16/02/2023

Zielona Pracownia w ZSP nr 1 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowa Zielona Pracownia w tarnogórskiej szkole. Pszczelą klasą pochwalił się ZSP nr 1

Autor: Urszula Gołkowska

11/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon