Incydent z hulajnogą nr 1. Co stało się na ulicy Powstańców Śląskich?

W weekend w centrum naszego miasta doszło do nietypowej, ale niebezpiecznej sytuacji. Poszkodowana została 80-letnia kobieta.

Tarnowskie góry hulajnoga wypadek

Zdarzenie z hulajnogą w Tarnowskich Górach

Zaledwie w czwartek, 16 marca, w naszym mieście pojawił się nowy środek transportu, a już spowodował on nieprzyjemny incydent. W niedzielę, 19 marca, na ulicy Powstańców Śląskich doszło do niebezpiecznej sytuacji.

- Poszkodowana w tym zdarzeniu 80-letnia tarnogórzanka, widząc nadjeżdżającą z przeciwka hulajnogę, prowadzoną przez 36-letnią mieszkankę Tarnowskich Gór, odskoczyła w bok i upadła - tłumaczą funkcjonariusze.

Niestety cała sytuacja nie skończyła się bezproblemowo. Poszkodowana tarnogórzanka została zabrana do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia. Apelują także o zdrowy rozsądek.

- Aby nasza podróż była bezpieczna, należy pamiętać o kilku zasadach. Szczególnie chodzi tutaj o korzystanie z chodnika. Osoba, która przemieszcza się za pomocą elektrycznej hulajnogi, musi pamiętać o dostosowaniu odpowiedniej prędkości, która nie może być większa niż prędkość osoby poruszającej się pieszo - przypominają mundurowi.

Według aktualnych przepisów hulajnogami w pierwszej kolejności należy jeździć drogą rowerową lub pasem ruchu dla rowerów. Jeśli nie ma takiej infrastruktury, służy do tego jezdnia, gdzie dozwolona prędkość wynosi do 30 km/h. W większości przypadków nie jest to możliwe, dlatego użytkownikom pozostaje poruszanie się chodnikiem. Wtedy jednak powinni oni dostosować prędkość do panujących warunków i zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także pieszych.

Tarnowskie góry hulajnogi

Może Cię zainteresować:

Od jutra na ulicach Tarnowskich Gór pojawią się hulajnogi elektryczne

Autor: Urszula Gołkowska

15/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon