"Inny człowiek jest najważniejszy przy wigilijnym stole". Spotkanie dla samotnych w Tarnowskich Górach

Święta to wyjątkowy czas, kiedy nikt nie powinien czuć się opuszczony. Niestety nie wszyscy mają możliwość, by spędzić go w towarzystwie najbliższych. Z myślą o tych osobach w naszym mieście zorganizowano specjalne spotkanie przy wspólnym stole.

Wigilia dla samotnych 2023

To już kolejna edycja wydarzenia, jakie odbywa się w naszym mieście w okresie świątecznym. I tym razem było dla kogo je organizować. W sali pojawiło się rekordowo dużo gości, jednak dla nikogo nie zabrakło ani miejsca przy stole, ani ciepłego poczęstunku. O to ostatnie zadbali tarnogórscy restauratorzy. We współpracy z nimi Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Caritas parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przygotowali spotkanie dla osób samotnych i potrzebujących. Wydarzenie odbyło się wczoraj, 20 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 9. Na gości czekały długie stoły, a na nich tradycyjne wigilijne potrawy. Jednak nie był to najistotniejszy aspekt środowego świętowania.

– "All I want for Christmas is You" – brzmią słowa jednej ze świątecznych piosenek. To You, Ty, inny człowiek jest najważniejszy przy wigilijnym stole, bo Wigilię należy spędzać z kimś. I to się właśnie tutaj znakomicie udaje – powiedział ksiądz Piotr Kalka.

Proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła, wspólnie z księdzem Sebastianem Mendrokiem, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Tarnowskich Górach pomodlili się razem z gośćmi podczas spotkania.

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Może Cię zainteresować:

Trzydniowe święto rękodzieła, kolęd i zimowej zabawy. Za nami Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Autor: Urszula Gołkowska

18/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon