Jak działa powiatowy magazyn zbiórki pomocy humanitarnej "HUB"? Zaglądamy do środka

W naszym powiecie otworzył się oficjalny punkt, gdzie składowane są artykuły dla potrzebujących. Można przywozić tam dary dla uchodźców.

Powiatowy magazyn "HUB" w Tarnowskich Górach

Od 2 marca warsztaty szkolne ZSTiO "Mechanik" przeobraziły się w skład kartonów i palet z pomocą humanitarną. Praca wre. Wolontariusze przyjmują dary, sortują oraz pakują artykuły. Działania koordynują pracownicy Starostwa Powiatowego.

Magazyn znajdziemy przy ulicy Sienkiewicza 23 (wjazd od ulicy Sienkiewicza przy budynku szkoły, a wyjazd od strony ulicy Monte Cassino). Jest otwarty w godzinach: 15:00-18:00. Do punktu można przywozić dary znajdujące się na liście potrzeb. Organizatorzy zbiórki proszą także, by w miarę możliwości dostarczać europalety o wymiarach 120m×80m. Szczegółowych informacji w tym temacie udziela Naczelnik Wydziału Gospodarczego Dariusz Łuczak (dane do kontaktu: numer telefonu 32 381 37 61, e-mail: hub@tarnogorski.pl).

Masz trochę wolnego czasu i zastanawiasz się, jak możesz włączyć się w akcję pomocy? Tarnogórski "HUB" przyjmuje wolontariuszy. Zainteresowani mogą zgłosić się bezpośrednio na miejscu w trakcie godzin otwarcia lub poprzez kontakt z panią Eweliną Wawrzoszek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (dane do kontaktu: numer telefonu: 32 381 81 05, e-mail: ewelinawawrzoszek@pcpr.tarnogorski.pl.)

Pomoc dla uchodźców na lotnisku

Starostwo zwraca się także z prośbą o artykuły spożywcze, jakie zostaną dostarczone uchodźcom czekającym w Pyrzowicach.

- To osoby, które uciekły z objętej wojną Ukrainy i od kilku dni są w drodze do swojego domu. W większości to obywatele Dalekiego Wschodu, wśród których są kobiety z małymi dziećmi - tłumaczą urzędnicy. - Osoby te do momentu wybuchu konfliktu zbrojnego przebywały i pracowały w Ukrainie. Obecnie oczekują na wylot nawet kilkanaście godzin - dodają.

Jak wesprzeć przybyszów? Powiatowy magazyn "HUB" zbiera:

  • słodycze, batony
  • napoje
  • konserwy rybne
  • paprykarze
  • długoterminowe pieczywo

Jak wygląda sytuacja na lotnisku w Pyrzowicach?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon