Jaka choinka stanie na tarnogórskim rynku? Głosowanie na stylizację trwa

W tym roku o wyglądzie świątecznego drzewka zadecydują sami mieszkańcy. Jak wziąć udział w głosowaniu?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry choinka 2022

Tarnogórski rynek z nową choinką

Urząd Miasta rozpoczyna już przygotowania do świątecznego wystroju przestrzeni publicznej. Choć w tym roku dekoracje mają być skromniejsze niż w poprzednich latach, nie zabraknie ich jednak całkowicie. Wiemy już, że rynek przyozdobi tradycyjna choinka. O tym, jak dokładnie zostanie oświetlona instalacja, zadecydują w tym roku sami mieszkańcy.

- Zapraszamy Państwa do wyboru: stylu dekoracji tegorocznej choinki i – co za tym idzie – kolorów. Czy będzie oświetlona światłem niebieskim (symbol nieba, trwałości, wierności) i złotym (wieczność i doskonałość) lub niebieskim, czerwonym (witalność, siły życiowe) i srebrnym (przesilenie zimowe, przybywanie dnia) - zachęcają urzędnicy.

Na facebookowym profilu Urzędu Miasta trwa głosowanie. Zasady są proste: wystarczy polubić zdjęcie z wybraną stylizacją.

W zeszłym roku przed Bożym Narodzeniem Tarnowskie Góry rozbłysły tysiącami światełek. Można je było zobaczyć między innymi na ulicy Krakowskiej, rondzie Ranoszka czy przy TCK. Na placu Wolności stanęła duża instalacja w kształcie prezentu. Z kolei Rynek ozdobiły iluminacje na ścianach budynków. Nadchodząca zima będzie jednak skromniejsza. Więcej na temat tegorocznych zmian w poniższym artykule.

Tarnowskie góry oświetlenie

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry i Świerklaniec zaciskają pasa. Część budynków nie będzie podświetlona nocą

Autor: Urszula Gołkowska

07/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon