"Jedziemy Dla Mai". Charytatywny rajd rowerowy wyruszy z Tarnowskich Gór

Nadarza się okazja, by nie tylko zadbać o chwilę odpoczynku na świeżym powietrzu, ale także zrobić coś dobrego dla potrzebującej osóbki. Z naszego miasta wyjedzie kolumna rowerzystów, którzy wesprą leczenie ośmioletniej Mai. Można się będzie dołączyć.

Tarnowskie góry rajd rowerowy

Rowerowy rajd charytatywny

Już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się wspólny przejazd z naszego miasta do Świerklańca. Grupa wyruszy z tarnogórskiego rynku o godzinie 11:00. Metą będzie świerklaniecki park. Wydarzenie ma na celu wsparcie ośmioletniej Mai Krzaczek z Bytomia. Dziewczynka zmaga się z neuroblastomą IV stopnia z przerzutami. Podczas wydarzenia do puszek będą wrzucane symboliczne opłaty wpisowe w wysokości minimum 20 zł. Zebrana kwota zostanie w całości przeznaczona na leczenie Mai. Z opłaty zwolnione są dzieci.

Jak zapowiadają organizatorzy, rajd będzie prowadzony pod nadzorem patroli policyjnych oraz osób, które zabezpieczą ruch. Młodzi uczestnicy powinni zabrać swoje karty rowerowe.

- Co fajnego w tym wydarzeniu? To, że wspólnie po raz kolejny zawalczymy dla Mai. Atrakcją będzie z pewnością grupa motocyklistów, która również pojedzie z nami oraz Masa krytyczna z Bytomia. Wydarzenie uwieczni na zdjęciach Dominika Kośla. Udostępniony będzie dron, który także uwieczni to wspaniałe wydarzenie - zapowiadają inicjatorzy rajdu.

Maję Krzaczek można wspomóc także bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać ze zbiórki zorganizowanej na portalu siepomaga.pl.

Motoserce tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Motoserce w Tarnowskich Górach. Będzie imprezowo i charytatywnie

Autor: Urszula Gołkowska

06/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon