Jest jeszcze nadzieja! Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Jedna z ciekawszych atrakcji Tarnowskich Gór znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Pojawiła się jednak szansa na kontynuację działalności.

Semafor makieta kolejowa
Semafor makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Makieta kolejkowa zostanie?

Przypomnijmy, że kilka dni temu właściciel Semafora ogłosił zamknięcie obiektu. Powodem była zbyt mała ilość odwiedzających w stosunku do wysokości opłat stałych, jakie towarzyszyły prowadzeniu działalności. Ze szczegółami sprawy można zapoznać się w artykule: "To koniec makiety kolejowej Semafor. Właściciel zamyka tarnogórską atrakcję".

Wielu internautów, nie tylko mieszkańców Tarnowskich Gór, nie kryło swojego żalu i zapowiadało wizytę przed ostatecznym zamknięciem atrakcji.

- Bardzo mocno żałujemy. To miejsce, które moje dzieci miło wspominają...
- Szkoda, bardzo fajna makieta i przemiła atmosfera dla dużych i małych.
- W niedzielę przyjedziemy z Wro.

8 lutego właściciel opublikował bardzo dobrą wiadomość.

- Dziękuję Wam wszystkim, którym Semafor przynosił radość i zadowolenie. Wczoraj wieczorem zadzwonił przesympatyczny pracownik UM TG. Jutro spotkanie, a potem wszystko w rękach radnych UM. Jest nadzieja! Zobaczymy. Pozdrawiam Was serdecznie.
Jak poinformował nas dziś, 10 lutego, trwają działania mające na celu, by makieta pozostała w Tarnowskich Górach i wciąż cieszyła małych oraz większych fanów kolejek.

Bez zmian do 27 lutego możemy jeszcze zwiedzić makietę. Atrakcja jest otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 11:00-16:00. Adres: ul. Częstochowska 1C, pierwsze pięto dworca kolejowego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon