To koniec makiety kolejowej Semafor. Właściciel zamyka tarnogórską atrakcję. Dlaczego?

Smutna wiadomość dla małych i dużych miłośników kolejek. Pozostało jeszcze tylko kilkanaście dni, by zobaczyć modele.

Semafor makieta kolejowa
Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

Makieta kolejowa Semafor zamknięta

W budynku dworca kolejowego mieści się makieta o wielkości 200 metrów kwadratowych. Same tory mają długość 300 metrów. Zwiedzający oglądają poruszające się modele pociągów osobowych i towarowych oraz innej infrastruktury kolejowej, ale także otaczający ją krajobraz. Niestety nie nacieszymy się nimi już długo. Właściciel obiektu zapowiada zakończenie działalności atrakcji.

"Zwracam się do Was z niedobrą wiadomością. Z dniem 28 lutego 2022 r. zamknięta zostanie na stałe makieta SEMAFOR, którą od prawie pięciu lat można było odwiedzać na dworcu kolejowym w Tarnowskich Górach. Przyczyną tej decyzji jest bardzo mały wskaźnik odwiedzających nas, co doprowadziło do znacznych strat finansowych w porównaniu do opłat stałych ponoszonych comiesięcznie przez SEMAFOR.

Przyczyną jest oczywiście utrzymująca się od dwóch lat pandemia COVID-19. Wszelkimi możliwymi środkami próbowaliśmy przetrwać ten trudny czas, jednak przy coraz bardziej rozwijającej się epidemii nie jesteśmy w stanie dalej kontynuować tę nierówną walkę.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy zapoznali się z tą jedyną w Europie makietą w skali 1:32 firmy Mārklin."

Jak czytamy w oświadczeniu, trwają starania o przeniesienie makiety w inne miejsce na terenie kraju lub za granicę.

Ostatnia szansa na zobaczenie kolejek

Do 27 lutego możemy jeszcze zwiedzić makietę. Atrakcja jest otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 11:00-16:00. Adres: ul. Częstochowska 1C, pierwsze pięto dworca kolejowego.

Kolejkowe królestwo - makieta Semafor w Tarnowskich Górach zaprasza

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon