Jest mieszkanie do obejrzenia. Na czas remontu Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich odpuszcza koszty wynajmu

W naszym mieście pojawiła się ciekawa oferta dla osób poszukujących lokum. Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich chce wynająć mieszkanie w samym centru. Co trzeba zrobić, by się załapać?

Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich
Tarnowskie gory mieszkanie

Mieszkanie za remont w Tarnowskich Górach

Przy ulicy Powstańców Śląskich 38/14 znajduje się lokal do wynajęcia. Ogłoszenie o nim zamieścił Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich. Powierzchnia mieszkania wynosi 64 metry kwadratowe. Zawiera dwa pokoje, kuchnię, łazienkę, centralne ogrzewanie lokalne, gaz. Znajduje się na I piętrze budynku. Czynsz wyniesie 417, 51 zł. W ramach akcji ZNT chętni mieszkańcy Tarnowskich Gór mogą starać się o najem. Warunkiem jest przeprowadzenie remontu mieszkania na własny koszt. W czasie trwania prac nie będzie za to pobierany czynsz.

- Dzięki temu puste mieszkania, które czekały na remont, mogą wcześniej znaleźć najemców, a czekający na mieszkanie – skrócić czas oczekiwania - stwierdzają urzędnicy miejscy. - Każde mieszkanie przeznaczone do wynajmu za remont będzie miało przygotowany zakres remontu z szacunkiem kosztów. Znana też będzie wysokość czynszu - dodają.

Dzięki temu rozwiązaniu o mieszkanie mogą starać się osoby, którym za wysokie dochody uniemożliwiały korzystanie z lokum komunalnego. Tarnogórzanie muszą spełnić jednak inny warunek. Dochód na osobę w gospodarstwie domowym ma wynosić:

  • od 2430,98 do 7292,93 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
  • od 2430,98 do 6482,60 zł w gospodarstwie wieloosobowym.
Pierwszeństwo zawarcia umowy o remont komunalnego lokalu mieszkalnego przysługuje osobom wpisanym na listę "A" spełniającym kryterium dochodowe (...). W przypadku braku wniosków osób wpisanych na listę "A" rozpatrywane będą wnioski pozostałych mieszkańców Tarnowskich Gór spełniających kryterium dochodowe (...). W przypadku zainteresowania wynajmem lokalu przez kilku wnioskodawców umowa o remont lokalu zawarta będzie z osobą, która pierwsza złoży kompletny wniosek - czytamy w ogłoszeniu.

Mieszkanie można zobaczyć 4 kwietnia w godzinach od 14:00 do 15:00. Dodatkowe informacje uzyskamy, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 39 33 666 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-15:00. Wzory potrzebnych dokumentów znajdziemy na stronie internetowej ZNT.

Nowe mieszkania w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

W Miasteczku Śląskim mają powstać nowe mieszkania do wynajęcia. Kiedy rusza nabór?

Autor: Urszula Gołkowska

05/03/2024

Minipark w Bobrownikach Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Bobrownikach Śląskich powstaje nowy park. Widać już pierwsze efekty prac

Autor: Urszula Gołkowska

18/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon