W Bobrownikach Śląskich powstaje nowy park. Widać już pierwsze efekty prac

W jednej z dzielnic naszego miasta pojawi się więcej zieleni. Mowa o Bobrownikach Śląskich, gdzie budowany jest minipark. Mieszkańcy będą mogli odpocząć wśród drzew i przejść ścieżkę edukacyjną.

Minipark w Bobrownikach Śląskich

Zapowiadana już od miesięcy inwestycja wchodzi w okres realizacji. Po otrzymaniu dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz rozstrzygnięciu przetargu, czas ruszać z pracami. Projekt "Utworzenie terenu zieleni przy ul. Bolesława Chrobrego" jest już widoczny nie tylko na papierze. W zeszłym tygodniu na miejscu pojawiły się pierwsze drzewa. Teren znaczy sto jarzębin.

- Budowlańcy wytyczyli już ślad, na którym powstanie ścieżka spacerowa pośród zieleni. W ramach budowy "zielonej przestrzeni" na miejscu wkrótce pojawi się jeszcze 850 drzew - 200 jarzębin, 400 klonów, 185 klonów czerwonych i 65 lip oraz 400 krzewów - dodają urzędnicy miejscy.

Efekt końcowy inwestycji zakłada także małą architekturę. Teren o powierzchni ponad ośmiu tysięcy metrów kwadratowych ma stać się przestrzenią wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Pojawi się tam:

  • ścieżka edukacyjna
  • drzewa, krzewy, łąka kwietna
  • utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni
  • ławki
  • elementy z kłód drewna
  • hotel dla owadów
  • stojaki na rowery

Realizacja zadania jest warta prawie 400 000 zł. Gmina pozyskała dotację na planowaną inwestycję. Wsparł ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie wyniosło 250 000 zł. Odbyło się to w ramach konkursu "Zielona Przestrzeń". Pozostałe koszty projektu pokrył Urząd Miasta.

Plac zabaw w Pniowcu

Może Cię zainteresować:

Pniowiec doczeka się placu zabaw. Niebawem mają rozpocząć się prace

Autor: Urszula Gołkowska

13/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon