"Jutro czeka nas długi dzień". Tarnogórskie Centrum Kultury łączy siły z Podcastem Żywe Srebro

TCK
TCK - DKF Olbrzym

Listopadowe spotkanie DKF "Olbrzym" będzie wyjątkowe pod kilkoma względami. Organizatorzy poruszą temat, o którym niewiele się obecnie mówi, TCK odwiedzi nie tylko reżyser, ale także bohaterka filmu, a za przebieg spotkania odpowiadać będą nowi prowadzący.

Z Indii do Tarnowskich Gór

Już 7 listopada czeka nas kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem goście będą mogli zobaczyć dokument pod tytułem "Jutro czeka nas długi dzień".

- To film o wyjątkowej bohaterce i jej niesamowitym życiu. Helena to kobieta, która dla własnego zdrowia już dawno powinna przejść na emeryturę, ale nie potrafi. Jest Polką, która przyjechała do Indii trzydzieści lat temu i została na resztę życia. Pracuje w ośrodku dla trędowatych i ich dzieci Jeevodaya. Jest lekarką, opiekuje się między innymi małymi podopiecznymi, których nie tylko leczy, ale również wychowuje. Nie bez powodu wszyscy w ośrodku mówią do niej nie inaczej jak mama - czytamy w opisie. 

Skorzystanie z artystycznej podpozycji TCK może nie będzie należeć do łatwych i przyjemnych pomysłów na spędzenie niedzielnego wieczoru, ale mimo tego, a może właśnie - ze względu na to - warto się tam wybrać. Po projekcji organizatorzy zaplanowali jeszcze jeden punkt programu - spotkanie z główną bohaterką filmu - Heleną Pyz oraz reżyserem, który przybliżył widzom jej historię.

- Paweł Wysoczański ukończył studia reżyserskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Reżyseruje i produkuje filmy dokumentalne i fabularne - opowiadają inicjatorzy wydarzenia. 
- W jego dorobku filmowym znajdują się m.in. "Punkt widzenia", "W drodze", "Kiedyś będziemy szczęśliwi" (produkcja nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage) czy "Jurek" opowiadający o Jerzym Kukuczce, jednym z najwybitniejszych himalaistów XX wieku - wyliczają.

Zbigniew Rokita, autor "Kajś" w Tarnowskich Górach

Kiedy, gdzie, o której?

Wydarzenie odbędzie się 7 listopada (niedziela) w Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7). Projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 18:00. Dokument trwa 79 minut. Następnie odbędzie się rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Poprowadzą ją tarnogórzanie, których możemy znać z Podcastu Żywego Srebra: Marta Kot i Łukasz Loskot. 

Bilety w cenie 15 złotych kupimy w kasach TCK lub poprzez stronę internetową. 

Żywe Srebro Podcast, czyli tarnogórzanie o tarnogórzanach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach

Co słychać w Bibliotece Miejskiej w Tarnowskich Górach?

Tarnogórskie Centrum Kultury - repertuar listopad 2021

Bond, Sensoraki, Podróże ze sztuką. TCK zaprasza

Kawiarnia w mieście Tarnowskie Góry

" O magii bycia kobietą". Damski wieczór w kawiarni

Noc Bibliotek w Tarnowskich Górach

Noc Bibliotek 2021 w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. V Dni Dziedzictwa

V Dni Dziedzictwa w Starych Tarnowicach

Przedstawienie dla dzieci w Bibliotece Miejskiej

Tarnowskie Góry dla dzieci. Przedstawienia dla najmłodszych