Kalety. Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru. To mogło skończyć się tragicznie

Wczoraj wieczorem doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Pewien mężczyzna stracił przytomność, a w pobliżu wybuchł pożar. Na szczęście na miejscu szybko zjawili się przedstawiciele służb.

Wieczorny pożar w Kaletach

Powiat tarnogórskich żyje ostatnio sytuacją, jaka miała miejsce w Miasteczku Śląskim, gdzie duży obszar lasu stanął w ogniu. Niestety nie tylko tam musiała ostatnio interweniować straż pożarna. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także wczoraj, 22 maja, w Kaletach.

Służby zostały wezwane na ul. ks. Drozdka. Na jednej z posesji miał miejsce pożar odpadów. Pierwsi na miejsce przybyli policjanci z komisariatu w Kaletach. Dostrzegli oni, że w pobliżu ognia znajduje się osoba wymagająca natychmiastowej pomocy.

- Bez chwili wahania ruszyli z pomocą i uratowali 49-latka. Mężczyzna był nieprzytomny, dlatego udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali przybyłym na miejsce ratownikom. W oczekiwaniu na strażaków wspólnie z mieszkańcami rozpoczęli gaszenie powstałego ognia, który zagrażał pobliskim zabudowaniom - opowiadają mundurowi.

Poszkodowany 49-latek trafił do szpitala. Jak podają funkcjonariusze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu stawili się także strażacy z OSP Kalety, OSP Tworóg i JRG Tarnowskie Góry.

Pożar w gminie Krupski Młyn

Może Cię zainteresować:

Powiat tarnogórski. Kolejny pożar lasu. Na miejscu stawiły się dwa zastępy straży pożarnej

Autor: Redakcja TG

12/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon