Kalety rozszerzają jedną z lokalnych atrakcji. Będzie jeszcze bardziej zielono

Sąsiednia gmina inwestuje w rozwój ciekawego miejsca. Chce przez to stać się inspiracją dla innych miejscowości.

Aleja Dębów się powiększa

Kalety zazwyczaj kojarzone są przede wszystkim z rozległymi lasami. Czy w tej gminie może być jeszcze więcej drzew? Otóż tak. Władze miasta stwierdziły, że zieleni nigdy nie za dużo.

Nie tylko Tarnowskie Góry uznały październik za dobry czas na nasadzenia. W Kaletach nowe sadzonki powiększyły Aleję Dębów.

- Nasza Aleja została niejako przedłużona, a za kilkadziesiąt lat, dostojne już wtedy dęby, będą witać i zapraszać turystów do zwiedzenia tego miejsca - cieszą się urzędnicy.

Młode drzewka pojawiły się naprzeciwko Przedszkola Miejskiego nr 1 "Leśne Skrzaty", a także przy ulicy Powstańców Śląskich.

Aleja Dębów Kalety
UM Kalety
- O korzyściach sadzenia nowych drzew przekonywać nie trzeba nikogo, a Kalety jako Leśny Zakątek Śląska oraz najbardziej zalesiona gmina w Polsce, musi dawać dobry przykład i dbać o zielone płuca przyrody - podkreślają przedstawiciele miasta.

Zadanie zrealizowano ze środków gminnych. Przypomnijmy, że władze Kalet zamierzają również stworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie popularnego Ichtioparku, a także zorganizować ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną wokół cisa Donnersmarcka.

Tarnogórskie Święto Drzewa 2021. Posadź swoją własną roślinkę!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon