Kalety szykują się na letni sezon rowerowy. Powstała tam nowa trasa dla cyklistów

Leśny Zakątek Śląska zaprasza miłośników dwóch kółek. Z myślą o nich powstała nowa infrastruktura. Prowadzi do rekreacyjnej dzielnicy miasta - Zielonej.

Nowa ścieżka rowerowa w Kaletach

Cykliści polubili już tamtejsze trasy i udogodnienia. Niedawno przybyło jeszcze jedno. Przebudowa ul. Ofiar Katynia zakończyła się powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej. Sfinansowało ją Miasto Kalety oraz Powiat Tarnogórski. Nowy ciąg ma nawierzchnię bitumiczną. Prace objęły odcinek o długości kilometra - fragment od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 - ul. Tarnogórską, aż do ul. Wierzbowej. W poniedziałek, 20 maja, odbył się odbiór inwestycji. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminy i powiatu tarnogórskiego oraz wykonawcy. Powstała infrastruktura ma ułatwić dojazd do dzielnicy Zielona, a także wspomóc jej turystyczny rozwój.

- Nowa ścieżka rowerowa z dostępem dla pieszych w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników ul. Ofiar Katynia i umożliwi bezpieczne dotarcie z Kalet nad zbiorniki wodne w Zielonej, gdzie w sezonie turystycznym Miasto zapewnia wiele atrakcji dla odwiedzających naszą turystyczną dzielnicę. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, na oznakowanej w ten sposób ścieżce, rowerzysta posiada pierwszeństwo przed pieszym - dodają urzędnicy miejscy.

Nowa trasa jest już gotowa, a w przygotowaniu pozostaje kolejna infrastruktura. Będzie to Miejsce Odpoczynku dla Rowerzystów. Cykliści zyskają jeszcze jedną przestrzeń na krótką przerwę podczas wycieczki.

Kalety rowerzysci

Może Cię zainteresować:

Nowe udogodnienie dla cyklistów w Kaletach. Powstaje Miejsce Odpoczynku Rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2024

W Kaletach powstają bulwary nad Małą Panwią

Może Cię zainteresować:

Kalety będą miały nową przestrzeń wypoczynkową. Nad Małą Panwią powstaną bulwary

Autor: Urszula Gołkowska

10/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon