Nowe udogodnienie dla cyklistów w Kaletach. Powstaje Miejsce Odpoczynku Rowerzystów

Leśny Zakątek Śląska zaprasza turystów do aktywności fizycznej. Z myślą o rowerzystach powstaje kolejny element infrastruktury. Z czego skorzystamy w Zielonej?

UM Kalety
Kalety rowerzysci

Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Kaletach

Nazwa prosta i konkretna. Tak właśnie określono nową inwestycję, jaka pojawi się w mieście. Za jej powstanie odpowiada Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska". Dzięki zadaniu w dzielnicy Zielona zostanie przygotowana nowa przestrzeń, gdzie cykliści odpoczną oraz szybko zreperują swój pojazd. Znajdziemy ją u zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej.

- W tym tygodniu rozpoczęły się już prace budowlane mające na celu montaż wolnostojącej wiaty stalowej wraz z elementami małej architektury: m.in. ławkami, stojakami na rowery i stacją naprawczą. Zakończenie zadania planuje się jeszcze przed wakacjami - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Na realizację projektu udało się uzyskać dofinansowanie europejskie. Środki pochodzą z działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER". To jeszcze nie koniec rowerowych inwestycji. W pobliżu wiaty, na ulicy Ofiar Katynia zbudowana została ścieżka pieszo-rowerowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niebawem mieszkańcy i turyści będą mogli z niej skorzystać. Aktualnie trwa znakowanie ścieżki. Pieniądze na to zadanie wyłożyło Miasto Kalety oraz Powiat Tarnogórski.

Liczne trasy rowerowe w Leśnym Zakątku Śląska polecają się na ciepłe majowe dni. Warto zobaczyć także kaletańskie stanice, gdzie zrobimy sobie przerwę podczas wyprawy. Już w najbliższy weekend można z kolei wybrać się w drogę szlakiem Donnersmarcków. 19 maja z Tarnowskich Gór wyruszy rajd, którego uczestnicy zobaczą budowle powstałe za czasów magnatów na terenie powiatu.

Swierklaniec park amfiteatr

Może Cię zainteresować:

Na rowerach śladami Donnersmarcków. Mieszkańcy wyruszą w trasę w ten weekend

Autor: Urszula Gołkowska

13/05/2024

Metrorower w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Metrorower dotrze do Tarnowskich Gór już w lipcu. Gdzie pojawią się jego stacje?

Autor: Urszula Gołkowska

09/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon