Kalety w stylu rock and rolla. Jak bawili się uczestnicy Ogólnopolskiego Maratonu Swing Show?

Ubiegły piątek w Kaletach niewątpliwie należał do tancerzy. Mieszkańcy i goście zaprezentowali swoje umiejętności w rytmie starych dobrych przebojów.

IX Ogólnopolski Maraton Rock'n'Rolla "Swing Show Kalety" 2022

Wirujące spódnice, kaszkiety i swingowe nuty. Czyżby to powrót do przeszłości? Poniekąd tak! Podczas odbywających się w zeszłym tygodniu Dni Kalet nie mogło zabraknąć ich tradycyjnego już elementu, jakim są zawody taneczne w stylu retro. Wydarzenie odbyło się w piątek, 20 maja. Po dwóch latach pandemicznej przerwy tancerze znów mogli powalczyć o puchar Burmistrza Miasta Kalety.

W maratonie wzięło udział 18 par z całej Polski. Goście oglądali popisy zarówno doświadczonych, jak i początkujących tancerzy. Na parkiecie było naprawdę gorąco, co zobaczyć można w powyższej galerii. Zawodnicy tańczyli nieprzerwanie przez całą godzinę! Swoje zdolności prezentowali w rytm muzyki lat 50. i 60. granej na żywo.

Pierwsze miejsce przypadło parze: Katarzyna i Adrian reprezentującym grupę Rock Time przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Zwycięskiemu duetowi gratulujemy.

- Wszyscy byliście wspaniali i razem przetańczyliśmy 60 minut! Gratulacje - cieszą się organizatorzy wydarzenia.
Dni Kalet 2022

Może Cię zainteresować:

Dni Kalet 2022 już za nami. Zobacz, czy jesteś na zdjęciach [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

25/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon