Kalety z dumą prezentują centrum w nowej odsłonie. Jak się Wam podoba po remoncie?

Kalety cieszą się już zmodernizowaną przestrzenią w centrum miasta. To jeszcze nie koniec wszystkich prac, ale większość efektów jest już widoczna. Zobaczcie, co się zmieniło.

Bardziej estetycznie i funkcjonalnie

Te dwa aspekty postawiło sobie za cel miasto podczas planowania inwestycji. W jej ramach metamorfozę przeszła przestrzeń pomiędzy placem targowym i budynkiem banku. Wartość prac szacowana była na 2 520 897,16 zł. Na ten celu udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Kwota dotacji wyniosła ponad 1,9 mln zł.

W przetargu wyłoniono wykonawcę - firmę P.U.H. BUD-MET z Truskolasów. W ramach inwestycji zmodernizowano centrum miasta. Pojawiły się nowe miejsca parkingowe, ale także infrastruktura zachęcająca do spotkań i odpoczynku. Zadbano o deptak, ławki, oświetlenie i oczywiście zieleń, którą będziemy mogli cieszyć się na wiosnę. Dzięki inwestycji miejsce to miało stać się również bardziej przystępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wczoraj, 14 listopada, władze samorządowe w towarzystwie wykonawcy robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego dokonały odbioru końcowego prac.

Mimo że można już cieszyć się nowym centrum, nie wszystkie prace zostały jeszcze zrealizowane. Na swoją kolej czeka ostatni etap. Jest nim zagospodarowania terenu przed budynkiem banku PKO oraz PSS Społem. Na jakim etapie są obecnie działania z tym związane?

- Prace projektowe są już ukończone i tym samym przedstawiamy wizualizację tego miejsca. Po kompleksowym wykonaniu inwestycji centrum zyska zupełnie nowe oblicze, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stanie się przestrzenią publiczną, gdzie miło i przyjemnie będzie można spędzać czas - zapewnia Urząd Miasta.
Nowa remiza w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstaje nowa remiza strażacka. Widać już fundamenty

Autor: Urszula Gołkowska

19/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon