Kalety zapowiadają kolejne udogodnienie dla rowerzystów. Co nowego pojawi się w Zielonej?

Leśny Zakątek Śląska ma w planach budowę kolejnego elementu infrastruktury dla cyklistów. Będzie to miejsce, gdzie wycieczkowicze będą mogli na chwilę odpocząć. Inwestycja ma zostać oddana do użytku jeszcze przed wakacjami.

Kalety rowerzysci atrakcje

Nowy punkt dla rowerzystów

Kalety coraz bardziej rozwijają swoją infrastrukturę dedykowaną miłośnikom dwóch kółek. Już teraz stanice czy trasy rowerowe cieszą się popularnością wśród przyjezdnych gości. W tym roku w ich ręce ma zostać oddana kolejna. Aktualnie na ulicy Ofiar Katynia prowadzone są prace. Ich cel to utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej. Trasa ma być gotowa na wiosnę tego roku.

To jeszcze nie wszystko. Urząd Miasta zapowiedział także powstanie Miejsca Odpoczynku Rowerzystów. Co to takiego? W Kaletach pojawi się jeszcze jeden punkt na zatrzymanie się podczas rowerowej wyprawy. U zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej pojawi się stalowa wiata. Uzupełnieniem inwestycji będzie montaż elementów małej architektury. Goście skorzystają z ławek, stojaków na rowery i stacji naprawczej. W założeniu turyści będą mieć okazję, by zatrzymać się tam już w czasie wakacji. Realizacja zadania ma zakończyć się przed lipcem. Odpowiada za nie Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

- Otwarcie naszego sezonu turystycznego w naszym mieście coraz bliżej, a nowa ścieżka rowerowa i nowe miejsce dedykowane turystyce kolarskiej będą niewątpliwym udogodnieniem dla wszystkich amatorów rowerowych wycieczek - stwierdzają urzędnicy miejscy.
Rowerowe atrakcje w Kaletach 6

Może Cię zainteresować:

Czas na rowerową przygodę w Leśnym Zakątku Śląska. Kalety zapraszają miłośników dwóch kółek

Autor: Urszula Gołkowska

14/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon