Kalety zapraszają do nowego punktu. To Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej

W Leśnym Zakątku Śląska powstała nowa infrastruktura dla cyklistów. Znajdziemy ją w turystycznej dzielnicy Zielona. To dobre miejsce na chwilę wytchnienia podczas wycieczki.

Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Kaletach

Miasto pochwaliło się już ukończoną infrastrukturą. Znajdziemy ją u zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej. Na cyklistów czeka tam wiata, gdzie schronią się przed słońcem, siedząc w cieniu. W pobliżu zamontowano także ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Nie zapomniano o samoobsługowej stacji naprawczej. Dzięki niej cykliści mogą sami zreperować swoje pojazdy. Niedaleko znajduje się popularny punkt turystyczny - zalew Zielona. Można tam wypożyczyć sprzęt wodny, nacieszyć się lasem czy skorzystać z punktów gastronomicznych. Warto się tam na chwilę zatrzymać.

Inwestycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska". Organizacja zdobyła dofinansowanie ze środków europejskich. Pochodzą one z działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".

Kalety zapraszają na wycieczki po zacienionych, spokojnych drogach. Na gości czekają rowerowe trasy, stanice, a także ścieżki opowiadające o przyrodzie. Leśny Zakątek Śląska to jednak nie tylko atrakcje dla cyklistów. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy wędkowania (Ichtiopark), sportów wodnych (zalew Zielona) czy zwierząt (pasieka edukacyjna). Po więcej pomysłów można udać się do Centrum Informacji Turystycznej. Znajduje się ono na Małym Rynku.

Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Otwiera się Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach. Na seniorów czeka bezpłatna kawa

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2024

Bulwary w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstają bulwary. Mieszkańcy wypoczną nad Małą Panwią

Autor: Urszula Gołkowska

26/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon