Otwiera się Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach. Na seniorów czeka bezpłatna kawa

Coraz więcej osób korzysta z ładnej pogody i wolnych dni. W trakcie długiego weekendu gości zaprasza kaletański punkt na Małym Rynku. Mile widziani zarówno turyści, jak i miejscowi seniorzy.

Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach

Nowy sezon trwa w najlepsze. Pojawiają się kolejne wydarzenia plenerowe. Otwierają się następne atrakcje. Wśród punktów, które powracają po przerwie, jest także Centrum Informacji Turystycznej. Znajdziemy je w Kaletach na Małym Rynku.

- Główną ideą jego działania jest promowanie kaletańskich atrakcji turystycznych, a także sprzedaż materiałów promocyjnych z logo naszego miasta - podają urzędnicy.

To także miejsce przyjazne seniorom. Starsi mieszkańcy zameldowani na terenie Kalet będą mogli wypić tam kawę bezpłatnie. W pobliżu na świeżym powietrzu powstał letni ogródek z parasolami i leżakami. Punkt otwiera się już jutro, 1 czerwca. Będzie czynny w następujących godzinach:

  • poniedziałek - piątek: 11:00-19:00
  • sobota: 10:00-18:00
  • niedziela: 11:00-19:00

W Leśnym Zakątku Śląska turyści znajdą wiele pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Mogą udać się do dedykowanego wędkarzom Ichtioparku i odwiedzić pasiekę edukacyjną. Nad Zieloną wypoczną miłośnicy sportów wodnych. Na rowerzystów czekają leśne trasy. Przy nich natomiast stanice, gdzie można odpocząć podczas wyprawy. W miejscowości znajdują się także ścieżki edukacyjne nie tylko dla najmłodszych.

Pasieka edukacyjna w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Czerwiec w pasiece? Kalety zapraszają na wizytę w przyrodniczej atrakcji

Autor: Urszula Gołkowska

24/05/2024

Kalety rowerzysci

Może Cię zainteresować:

Nowe udogodnienie dla cyklistów w Kaletach. Powstaje Miejsce Odpoczynku Rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon