Kalety zapraszają na kolejne spotkanie ekologiczne. Tym razem tematem będzie woda

Miastu z naszego powiatu udało się pozyskać dofinansowanie na kolejną konferencję przyrodniczą. Było już o pszczołach, były też grzyby, a teraz czas na zasoby wodne.

UM Kalety
Konferencja ekologiczna kalety 2023

Kalety zapraszają na ekologiczne spotkanie

Urząd Miasta poinformował, że udało mu się pozyskać dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dotacja w wysokości 10 500 zł zostanie przeznaczona na organizację kolego wydarzenia w plenerze.

- Głównym celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy ekologicznej na temat ochrony zasobów wodnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Prelegentami wydarzenia będą przedstawiciele Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A z Katowic - zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się na terenie Ichtioparku. Planowany termin to czerwiec tego roku. Na konferencję zaproszeni są zwłaszcza kaletańscy seniorzy. Jednak dostęp do materiałów merytorycznych oraz nagrania z prelekcji otrzymają wszyscy zainteresowani za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta.

Ogród deszczowy w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstał ogród deszczowy. Zasadzili go sami seniorzy. Zobacz, jak się prezentuje

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon