Kalety zapraszają na zwiedzanie i kawę. Centrum Informacji Turystycznej otwiera się w weekend

Leśny Zakątek Śląska zachęca do odwiedzenia dwóch miejsc, które polecają się na ciepłe miesiące. Gdzie zatem warto się wybrać?

Ścieżka z Cisem Donnersmarcka

Pierwszą propozycją na ten weekend jest otwarcie na nowy sezon ścieżki edukacyjnej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 maja. Potrwa od godziny 13:00 do 18:00. Na przybyłych na miejsce mieszkańców czeka dodatkowa atrakcja. Będą mogli otrzymać bezpłatnie sadzonkę cisu. Natomiast dla najmłodszych przewidziano specjalne prezenty - tematyczne kolorowanki.

- Na miejscu będzie także możliwość, by uzyskać informacje dotyczące programu "Czyste Powietrze" oraz na temat innych form dofinansowań inwestycji OZE. Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia niedzieli na dwóch kółkach! - dodają urzędnicy miejscy.

Centrum Informacji Turystycznej

Podobnie jak w poprzednim sezonie, w Kaletach swoje drzwi otwiera punkt dedykowany przyjezdnym gościom, ale także mieszkańcom. Znajdziemy go przy Małym Rynku.

- Główną ideą jego działania jest promowanie kaletańskich atrakcji turystycznych, a także sprzedaż materiałów promocyjnych z logo naszego miasta - podają urzędnicy miejscy.

Seniorzy zameldowani na terenie Zielonego Zakątka Śląska mogą skorzystać z dodatkowej oferty. Dla każdego z nich przygotowana zostanie bezpłatna kawa. Przy Centrum powstał już letni ogródek z leżakami i parasolami. Punkt jest czynny w godzinach:

  • poniedziałek - piątek: 11:00-19:00
  • sobota: 10:00-18:00
  • niedziela: 12:00-20:00
Kalety ichtiopark 2

Może Cię zainteresować:

W Kaletach rusza sezon wędkarski. Przed gośćmi otwiera się Ichtiopark

Autor: Urszula Gołkowska

28/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon