Kamilianie na bis! Jeszcze jeden noworoczny koncert naszych muzyków już w tę sobotę

W najbliższy weekend nadarzy się okazja, by jeszcze raz posłuchać wielkich utworów w wykonaniu kamiliańskiej orkiestry z Osady Jana. Gdzie tym razem trzeba się wybrać?

Parafia Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich
Tarnowskie Góry koncert 2

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Tarnowskich Górach

Kto w zeszłym tygodniu był na muzycznym wydarzeniu na Osadzie Jana, ten zdecydowanie przyjemnie spędził sobotni czas. Jak wspominają go sami tarnogórscy artyści?

- Co to był za wieczór! Do teraz emocje nas nie opuszczają, a to także Wasza zasługa! Cudownie się grało dla najlepszej Publiczności w całym (wszech)świecie - od Tarnowskich Gór aż po krańce najodleglejszej z planet Układu Słonecznego. Dziękujemy pięknie, że w tak ogromnej liczbie przybyliście do naszej parafii i że razem z "Małymi Kamilianami" mogliśmy dla Was grać. Pięknie dziękujemy także Pani Yaroslavie Nekliaievie za nieocenione wsparcie w wykonaniu utworów M. Ravela i G. Holsta.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w koncercie, mamy dobrą wiadomość. Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach zaprasza na swoje drugie wydarzenie już 21 stycznia. Odbędzie się ono o godzinie 19:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach (Bobrowniki Śląskie). Wstęp wolny.

- Program w tym roku jest wyjątkowo bogaty: będzie pełna wersja "An der schönen blauen Donau" (transkrypcja wersji symfonicznej z Wiednia), będą akcenty ukraińskie ("Szczedryk", czyli "Kolęda dzwonów"), a nawet wojenne... pierwsza część monumentalnej suity "Planety" Gustava Holsta czyli: "Mars" - zapowiada dyrygent PKOD Olek König.

Natomiast już w niedzielę, 22 stycznia, czeka nas ciąg dalszy muzycznych atrakcji. Grupa Caritas działająca przy parafii na Osadzie Jana organizuje koncert kolędowy. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny. Tegoroczna odsłona charytatywnego spotkania zostanie poświęcona naszym wschodnim sąsiadom.

Koncert charytatywny tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert w Tarnowskich Górach. Wystąpi Łukasz Zagrobelny

Autor: Urszula Gołkowska

28/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Przed nami IV Tarnogórska Noc Muzyczna 2023

Tarnowskie Góry. Koncert na Osiedlu Przyjaźń

Koncert Świąteczno-Noworoczny z Kamilianami już dziś!

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Noworoczne

Pałac w rybnej

Kamiliańska Orkiestra Dęta wystąpi w Pałacu w Rybnej

Tarnowskie Góry koncerty 2022

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na koncerty

Tarnowskie góry koncert 2023

PrzedSpalnia, czyli spotkanie z muzyką ambientową

Tarnowskie Góry 2022 koncerty

Rusza Tarnogórskie Letnie Trąbienie 2022