Charytatywny koncert w Tarnowskich Górach. Wystąpi Łukasz Zagrobelny

W naszym mieście nadarzy się kolejna okazja, by zrobić coś dobrego, a jednocześnie kulturalnie spędzić czas. Wolontariusze Caritasu zapraszają.

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Koncert charytatywny tarnowskie góry

Łukasz Zagrobelny w Tarnowskich Górach

To już trzecia edycja koncertu, jaki tradycyjnie odbywa się w radosnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych co roku organizuje muzyczne spotkanie połączone z akcją charytatywną. Przed gośćmi występowała już Halina Mlynkova i Olga Bończyk. Poprzednie wydarzenia poświęcone były pomocy potrzebującym z Syrii.

Tym razem do naszego miasta przyjedzie Łukasz Zagrobelny. Jest znany ze swoich piosenek takich jak "Życie na czekanie", "Tylko z Tobą Chcę Być Sobą" czy "Nie kłam, że kochasz mnie". Tegoroczna odsłona kolędowego spotkania będzie poświęcona naszym wschodnim sąsiadom.

  - Koncert po raz kolejny nie tylko ma za zadanie przypomnieć tragedię narodu Ukraińskiego, ale również zwrócić uwagę na program „Rodzina Rodzinie”, za pomocą którego można udzielić bezpośredniego wsparcia rodzinom ukraińskim. Program „Rodzina Rodzinie” stał się wizytówką hojności Polaków wobec osób potrzebujących spoza naszego kraju - tłumaczą organizatorzy.

  Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18:00 w kościele pw. MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2). Wstęp wolny.

  Pomagają nie tylko od święta

  To nie pierwsza taka akcja wolontariuszy z Osady Jana. Osoby zebrane w lokalnym Caritasie od lat starają się pomagać najbardziej potrzebującym. Oprócz kolędowych koncertów przeprowadzają także wiele innych inicjatyw. Odwiedzali seniorów i rozdawali im tak zwane "koperty życia". Zorganizowali akcję zbierania pieluszek dla Domu Dziecka w Gliwicach - do przedsięwzięcia dołączyło się całe miasto. Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą roznoszą paczki dla podopiecznych Caritasu, osób starszych i samotnych oraz chorych. Tak było i w tym roku.

  Tarnowskie Góry i projekt "Emotkowe Pożeracze Smutków"

  Może Cię zainteresować:

  Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

  Autor: Urszula Gołkowska

  03/03/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon