Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków. Powstanie nowa grupa!

Tarnogórscy artyści z Osady Jana oficjalnie łączą siły z Państwową Szkołą Muzyczną. Efektem tej współpracy będzie nowa orkiestra: Mali Kamilianie.

Czy może być coś lepszego niż Kamiliańska Orkiestra Dęta? Otóż tak. Jeszcze więcej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej! Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w jej koncercie, wie, o czym mowa. Dla wszystkich fanów naszych muzyków mamy dobrą wiadomość. Od września próby rozpocznie nowa grupa, którą szkolić będą tarnogórscy artyści.

Kamilianie i Szkoła Muzyczna łączą siły

Dziś, 13 lipca, w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach podpisano porozumienie między orkiestrą i placówką. W naszym mieście powstanie nowa orkiestra dziecięco-młodzieżowa. Jak zaznaczają inicjatorzy przedsięwzięcia, w zamyśle skład zespołu ma opierać się głównie na uczniach i absolwentach tarnogórskiej szkoły muzycznej.

- Chcemy zagospodarować bardzo duży potencjał muzyczny, który jest w Tarnowskich Górach. Dlatego wpadliśmy na ten pomysł jako stowarzyszenie, które sobie całkiem nieźle radzi, chcemy powołać nową orkiestrę, na razie na dwa lata szkolne - opowiada Olek König, dyrygent Kamiliańskiej Orkiestry. - Będziemy przekazywać sobie informacje o uczniach, o tym, kto rokuje, kto chce grać, czasami konsultować to z nauczycielami.
- Przede wszystkim chodzi nam o tych, którzy kończą szkołę i naprawdę dużo potrafią. Potem jest nam szkoda, że rzeczywiście nie grają. Nie wszyscy będą zawodowcami, wiadomo, ale ci, którzy mają potencjał, dużo już potrafią - mówi dyrektor Grzegorz Waloszczyk. - Cieszę się, że nasze dzieci będą miały gdzie kontynuować swoje zamiłowanie do grania - dodaje.

Mali Kamilianie zapraszają

Rekrutacja do nowej orkiestry ma rozpocząć się pod koniec sierpnia tego roku. Co pojawi się w repertuarze? Jak zapowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia, dzieci będą uczyć się dostosowanych do ich poziomu utworów z bajek, filmów czy popu.

Są plany, by młodzi muzycy już w najbliższym roku szkolnym zaprezentowali swoje umiejętności. Wystąpić mogą w parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach na przykład podczas uroczystości pierwszokomunijnej czy świąt. Zobaczymy i usłyszymy ich podczas koncertów noworocznych.

- Taką mamy też nadzieję, że nam wyrosną z tych Małych Kamilianów wybitni soliści. Zdajemy sobie sprawę, że część z tych osób kiedyś od nas odfrunie. Zrobią karierę i będą grać w najlepszych orkiestrach w Polsce. Robert Lewandowski zaczynał od Znicza Pruszków. Chcielibyśmy być też dla tarnogórskich muzyków takim Zniczem Pruszków. Może kogoś potem zobaczymy w Hanowerze czy Berlinie, czy Zurychu, czy Wiedniu - stwierdza Olek König.
III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Może Cię zainteresować:

Za nami III Tarnogórska Noc Muzyczna. Park Repecki zatonął w przebojach

Autor: Urszula Gołkowska

02/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Noworoczne

Koncert noworoczny orkiestra tarnowskie góry

Koncert Świąteczno-Noworoczny Kamiliańskiej Orkiestry Dętej

Wieczór dla Małej Ojczyzny w Boruszowicach

Wieczór dla Małej Ojczyzny w Boruszowicach

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Tarnogórscy muzycy zapraszają na koncerty i... oddanie krwi

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022!

Orkiestra kamilianie tarnowskie góry

Dotacja dla Kamiliańskiej Orkiestry Dętej w TG