Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na Koncerty Świąteczno-Noworoczne. Pierwszy już za tydzień!

Przed nami dwa spotkania ze znanymi w Tarnowskich Górach (i nie tylko) muzykami. Artyści zdradzili, jakie utwory zaprezentują nam tym razem.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach
Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Koncerty Świąteczno-Noworoczne w Tarnowskich Górach

Jak wspominaliśmy już wcześniej, w styczniu odbędą się dwa wydarzenia organizowane przez Parafialną Kamiliańską Orkiestrę Dętą z naszego miasta. To już tradycja. Muzycy z Osady Jana od lat zapraszają na swoje występy, które cieszą się niemałą popularnością. Podobnie jak przy poprzednich edycjach zainteresowani otrzymają dwie okazje, by wziąć udział w koncertach. Zaplanowano je na:

  • 14 stycznia, sobota, godzina 19:00, Parafia MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (Osada Jana)
  • 21 stycznia, sobota, godzina 19:00, Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach (Bobrowniki Śląskie)

Wstęp wolny. Jakie muzyczne atrakcje czekają na gości w tym sezonie?

- Program w tym roku jest wyjątkowo bogaty: będzie pełna wersja "An der schönen blauen Donau" (transkrypcja wersji symfonicznej z Wiednia), będą akcenty ukraińskie ("Szczedryk", czyli "Kolęda dzwonów"), a nawet wojenne... pierwsza część monumentalnej suity "Planety" Gustava Holsta czyli: "Mars" - zapowiada dyrygent PKOD Olek König.

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki. Swoimi zdolnościami pochwali się także Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Mali Kamilianie". Grupa powstała w tym roku dzięki współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Inicjatywa spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Od jesieni tego roku młodzi artyści spotykają się regularnie.

Koncert charytatywny tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert w Tarnowskich Górach. Wystąpi Łukasz Zagrobelny

Autor: Urszula Gołkowska

28/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon