Karatecy z Radzionkowa z dwoma medalami. Świetny występ na Mistrzostwach Polski

Reprezentanci naszego miasta wzięli udział w ogólnokrajowych zawodach. Dwóm osobom udało się zdobyć miejsce na podium. To jednak nie koniec pracy. Przed sportowcami kolejne wyzwanie.

Gratulacje dla Karate Hajime!

Klub sportowy z Radzionkowa ma nowy podwód do dumy. A nawet dwa. Młodzi reprezentanci bardzo dobrze pokazali się podczas niedawnych zawodów. W ubiegły weekend, 25 listopada, w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. Wyzwanie podjęło 60 klubów z całego kraju. W imprezie wzięło udział ponad 200 karateków.

Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli UKS Karate Hajime z Radzionkowa. Ich trenerem jest sensei Krzysztof Habraszka. Zwodnicy z powiatu tarnogórskiego pokazali, co potrafią. W kategorii U18 wystartowała Michalina Jabłońska. Po trzech walkach udało jej się zdobyć złoty medal i tytuł mistrzowski. Prawie dorównał jej Wojciech Wróbel. Udział w zawodach tej rangi był jego debiutem. W finałowej walce nie zdołał pokonać przeciwnika, ale stanął na drugim miejscu podium.

Radzionkowskim karatekom gratulujemy. Życzymy także kolejnych sukcesów, siły i wytrwałości. Tym bardziej, że przed nimi kolejne wyzwanie - Puchar Polski w Katowicach.

Malgorzata wos judo ahinsa tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Srebro dla Małgorzaty Woś. Mieszkanka gminy Świerklaniec wicemistrzynią świata w ju-jitsu

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon