Kawiarnia Slow. Kreatywna Kofeina zostanie otwarta za kilka dni. Poprowadzą ją nowe właścicielki

Drzwi kawiarni "Slow. Kreatywna Kofeina" w starej lokalizacji - przy ulicy Piastowskiej 7 zostały zamknięte 25 stycznia 2023 r. Jednak już kilka dni później nowe właścicielki zapowiedziały, że kawiarni otworzy się w innej lokalizacji. W mediach społecznościowych Aleksandra Broniec oraz Barbara Bursig-Okońska poinformowały, że lokal zostanie otwarty 31 marca przy ul. Piastowskiej 16. Jakie zmiany zostaną wprowadzone? Przeczytajcie.

Kawiarnia Slow. Kreatywna Kofeina po dwóch miesiącach przerwy wznowi działalność. Lokal został przeniesiony do nowej lokalizacji, przy ul. Piastowskiej 16. Kawiarnia nie tylko będzie miała większą powierzchnię użytkową, ale także zyska nowoczesny design, dzięki przeszklonej frontowej ścianie lokalu. Jakie zmiany przejdzie kawiarnia oraz skąd pomysł przejęcia lokalu, opowiedziały nowe właścicielki - Aleksandra Broniec oraz Barbara Bursig-Okońska.

Dlaczego zdecydowałyście się jednak poprowadzić kawiarnię "Slow. Kreatywna Kofeina"? Według ostatnich doniesień lokal miał zostać zamknięty, aż tu nagle taka miła niespodzianka...

Wyszło to dość spontanicznie. Ja (Aleksandra) potrzebowałam jakiegoś urozmaicenia w życiu więc zatrudniłam się u dziewczyn w kawiarni. W międzyczasie wynikło, że dotychczasowe właścicielki chcą przeorganizować swoje życie i oddać "Slow" w dobre ręce, a ja (Aleksandra) jak i Basia również potrzebowałyśmy czegoś nowego w naszym życiu, Dlatego postanowiłyśmy podjąć się tego wyzwania wspólnie. Po wielu wybojach w końcu nam się udało - początkowo chciałyśmy otworzyć "Slow" w dotychczasowej lokalizacji, jednak ostatecznie lokal przeniesie się na Piastowską 16.

Kawiarnia nadal będzie nazywać się "Slow. Kreatywna Kofeina", czy to oznacza, że pierwotna koncepcja lokalu będzie przez was kontynuowana?


Tak, nie chcemy zmieniać dotychczasowego wizerunku kawiarni. Od początku wiedziałyśmy, że chcemy poprowadzić "Slow" - o innej kawiarni nie było mowy. Jeszcze jako klientki pokochałyśmy ten lokal za pyszne zimowe herbaty, dobrą kawę, no i wyśmienite ciasta. Dlatego chcemy to kontynuować - współpracujemy z poprzednimi właścicielkami i to one nadzorują projekt nowego "Slow", na przykład Sylwia robi nam wizualizację wnętrza nowego lokalu a Gosia dopracowuje wszystkie sprawy graficzne.

Kawiarnia ostatecznie otworzy się przy ulicy Piastowskiej 16. Jakie nowości zamierzacie w niej wprowadzić?

Przede wszystkim nowy lokal będzie większy. także pomieści na pewno więcej gości, mimo to zadbamy aby czuli się oni wciąż swobodnie. Nowością, która pojawi się w kawiarni będą wieczory filmowe z kinem niszowym a także klasykami starego kina Amerykańskiego. Filmy wyświetlane będą przez projektor w lokalu. Latem natomiast planujemy wprowadzić wieczorki z muzyką na żywo. Planujemy złożyć wniosek o koncesję na alkohol, by w "Slow" wieczorami można było napić się lampki dobrego wina lub prosecco w miłym towarzystwie. Godziny otwarcia - przynajmniej na samym początku - pozostaną bez zmian.

A co z kartą menu? Pozostanie bez zmian?

Na początku karta menu pozostanie bez zmian. Tak jak było w Slow będą kanapki i sałatki. Natomiast chcemy wzbogacić naszą kartę od kwietnia o ofertę śniadaniową - o pieczone bajgle, sandwiche jakieś koktajle . To też nie będzie tak, że nagle w "Slow" pojawi się kilkanaście rodzajów sałatek czy kanapek. Będą to dwa-trzy rodzaje, ale codziennie pojawi się jakaś nowość. Chcemy poznać gusta naszych klientów i do nich się dopasować. Mamy pomysł też na fit śniadania, czyli przykładowo bowle i owsianki, które są dobrym patentem, gdy ktoś chce wziąć śniadanie na wynos. Oczywiście oferta będzie również częściowo dopasowana do potrzeb osób z nietolerancjami - laktozy oraz glutenu. Codziennie pojawią się jeden lub dwa produkty, które będą przeznaczone dla osób z nietolerancjami. W planach mamy również wprowadzenie do karty menu zdjęć potraw oraz za jakiś czas dopisanie do posiłków konkretnej kaloryczności.

Slow było wyjątkowym miejscem, była to jedno z nielicznych artystycznych miejsc na mapie Tarnowskich Gór. Czy ta koncepcja będzie przez was kontynuowana?

Tak, będzie kontynuowana, a nawet przez nas rozbudowana. Chcemy nadal prowadzić różnego rodzaju warsztaty, na przykład z ceramiki, robienie wianków, warsztaty z malowania, parzenia kawy czy lania świec. Na pewno kontynuowane będą wystawy prac czy zdjęć artystów z okolicy. W okresie letnim postaramy się o organizację eventów w plenerze. Mamy nadzieję, że Slow będzie miejscem, do którego społeczność będzie miała ochotę często wracać.

Tarnowskie Góry slow kreatywna kofeina

Może Cię zainteresować:

Slow. Kreatywna Kofeina nie zniknie z mapy miasta! Kiedy ponowne otwarcie kawiarni?

Autor: Urszula Gołkowska

25/01/2023

Slow. Kreatywna Kofeina

Może Cię zainteresować:

Kawiarnia Slow. Kreatywna Kofeina zostanie zamknięta. "Życie pisze czasem inne scenariusze"

Autor: Martyna Urban

09/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon