Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani. Wpadli podczas akcji "Trzeźwość"

Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu. W ich ręce wpadło dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę.

Polska Policja
Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Piłeś? Nie jedź!

Wczoraj, 18 października, mundurowi prowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". Policjantów można było spotkać już od 5:00 do 22:00.

- W akcji uczestniczyli policjanci z tarnogórskiej drogówki. Prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na obszarze powiatu tarnogórskiego w różnych punktach kontrolnych. Podczas działań mundurowi skontrolowali blisko 300 kierowców samochodów oraz jednośladów - opowiadają stróże prawa.

Podczas kontroli zatrzymano 40-letnią kobietę, która w Lasowicach kierowała volkswagenem. Badanie wykryło w jej organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Podobnie jak w innych tego typu sytuacjach, kobiecie grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, dwa lata w więzieniu oraz oczywiście utrata prawa jazdy.

Drugiemu uczestnikowi ruchu drogowego dalszą jazdę uniemożliwili funkcjonariusze w Miasteczku Śląskim. Rowerzysta miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Nietrzeźwy traktorzysta w gminie Ożarowice. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon