Kilkanaście tysięcy złotych zmarnowane. Kolejna lampa w gminie Świerklaniec zdewastowana

Historia lubi się powtarzać niestety zwłaszcza w gminie Świerklaniec. Dziś przed południem wójt Marek Cyl poinformował o wandalach, którzy znów zniszczyli instalację.

Chuligani wciąż powodują straty

- Na swoje miejsce jeszcze nie zdążyła wrócić lampa solarna zniszczona przez wandali przy cmentarzu parafialnym w Nakle Śląskim trzy tygodnie temu, a już „poległo” kolejne gminne oświetlenie na parkingu cmentarza - podaje Urząd Gminy.

Dzisiaj, 13 sierpnia, odkryto zniszczenia spowodowane przez nieznanych sprawców. Najprawdopodobniej pod osłoną nocy dewastatorzy dokonali kolejnej kradzieży.

- A byli oni do tej „akcji” bardzo dobrze przygotowani. Stworzyli specjalną konstrukcję z palet i opon, bo nie chcieli uszkodzić paneli fotowoltaicznych podczas powalania lampy. Efekt był taki, że panele pozostały nieuszkodzone, za to cała konstrukcja lampy uległa odkształceniu - tłumaczą urzędnicy. Lampa (warta około 11 tysięcy złotych) będzie prawdopodobnie do wyrzucenia. Zniknął jeden z dwóch paneli produkujących prąd - dodają.

Władze gminy kolejny raz proszą wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, o kontakt z Urzędem Gminy (32 284 74 00) lub policjantami.

Mieszkańcy nie kryją swoich emocji.

- Głupota ludzka jest nieskończona...
- Trzeba zamontować monitoring lub zakupić foto pułapki. Leśnicy mają w tym doświadczenie. Monitoring cmentarza na pewno się przyda.
- To już druga w ciągu miesiąca? Buhahahahahahahaha super!!! Dla mnie bomba!!! Czy w tym powiecie jest JAKAŚ komenda (jednostka) policji???
- Ja nie wiem, czy ci ludzie nie mają innych zajęć i sprawia im przyjemność niszczenie. Monitoring niezbędny, a później naprawa na koszt wandala i prace społeczne przez jakiś okres jako zadośćuczynienie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon