Wąskotorówka rozpoczyna sezon wakacyjny. Sprawdź rozkład jazdy, bilety i trasę

Już od jutra popularne pociągi będą kursowały na całej trasie. Pasażerowie dojadą z Bytomia aż do Miasteczka Śląskiego. To jeszcze nie koniec atrakcji. Na torach zobaczymy prawdziwy parowóz!

SGKW Bytom
Tarnowskie Góry wąskotorówka

Wakacje z wąskotorówką

Dziś kończy się rok szkolny, a zaczyna - poszukiwanie ciekawych atrakcji, z jakich można skorzystać w wolne dni. Jednym z punktów, które od lat fascynują nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także turystów, jest trasa kolei wąskotorowej.

Od jutra, 25 czerwca, małe pociągi będą kursować na całej trasie, a więc zatrzymają się na stacjach w Bytomiu, Tarnowskich Górach, w gminie Świerklaniec i dotrą aż do Miasteczka Śląskiego. Przystanki ulokowane są niedaleko atrakcji takich jak Zabytkowa Kopalnia Srebra czy zalew Nakło-Chechło. Trasa prowadzi obok pamiątek po industrialnej przeszłości tego regionu, ale także wśród pięknej przyrody. Przejażdżka w wagonach otartych z pewnością spodoba się małym i dużym pasażerom.

Jak zapowiadają opiekunowie wąskotorówki, od pierwszego weekendu lipca wprowadzona zostanie kolejna atrakcja.

- Od 3 lipca zapraszamy też na przejazdy pociągami prowadzonymi przez najprawdziwszy parowóz! Pociągi parowe będą kursowały w relacji Bytom Karb Wąskotorowy - Tarnowskie Góry - Bytom Karb Wąskotorowy - zdradzają członkowie SGKW Bytom.

Letni rozkład jazdy

Wąskotorówka rozkład jazdy 2022
SGKW Bytom

Cennik

Wąskotorówka cennik 2022
SGKW Bytom

Zwiedzanie

Grupa zbiera się na stacji Bytom Karb Wąskotorowy. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się w każdą niedzielę podczas obowiązywania wakacyjnego rozkładu jazdy. Czas oprowadzania wynosi około 60 minut. Godziny rozpoczęcia:

  • 12:15
  • 15:15

Izba Tradycji jest otwarta od 12:00 do 16:00.

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon