Kolejna książka o Tarnowskich Górach. Tym razem z katem w roli głównej...

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że powstało nowe opowiadanie ze Srebrnym Miastem w tle. Już w tym tygodniu odbędzie się wykład autora powieści oraz spotkanie z czytelnikami.

Wydawnictwo Almaz
Pan małodobry

"Pan małodobry" w księgarniach

22 czerwca miała miejsce premiera nowej książki ukraińskiego twórcy Wołodymyra Arieniewa. Pisarz specjalizuje się w gatunku science-fiction. Jest także krytykiem, publicystą oraz tłumaczem. Pracował jako asystent w katedrze historii dziennikarstwa na uniwersytecie w Kijowie, gdzie wykładał historię literatury. Fabułę swojego nowego tekstu osadził w Tarnowskich Górach.

Początek XVII stulecia. Adam Lampert, student medycyny na Akademii Krakowskiej, przybywa wraz z ojcem do Tarnowskich Gór. Ojciec poprosił go o pomoc przy realizacji zadania zleconego przez radę miejską.

Ot, trzeba doprowadzić do porządku zaniedbane w ostatnich latach miejskie mienie: szubienicę, koło (takie do łamania skazańców) i inne narzędzia niezbędne w pracy katów. Ojciec Adama dobrze się na tym zna, bowiem sam jest katem. Okazuje się jednak, że trzeba będzie wykonać kilka innych prac. Kogoś powiesić. Kogoś ściąć. Zaprowadzić porządek w mieście. I być może nie obejdzie się bez pomocy Adama. Nawet jeśli on sam nie ma na to najmniejszej ochoty - czytamy w opisie.

Za tom odpowiada Wydawnictwo Almaz. Projekt okładki oraz opracowanie graficzne przygotował Krzysztof Stręcioch.

Kiedy spotkanie z autorem?

Już jutro, 27 czerwca, odbędzie się wykład Wołodymyra Arieniewa dotyczący historii ukraińskiej fantastyki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Pałacu w Rybnej. Wstęp wolny. Natomiast na dwa dni później, 29 czerwca, zaplanowano spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Rozpocznie się o godzinie 18: 00. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 791 751 721.

Muzeum tarnowskie góry książka donnersmarck

Może Cię zainteresować:

Muzeum w Tarnowskich Górach prezentuje nową książkę. Opowiada ona o Donnersmarckach

Autor: Urszula Gołkowska

31/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon